Olomouc bude skládat reparát, ráda by do Hradce Králové odjela za vyrovnaného stavu

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Mora sice první čtvrtfinále výsledkově nezvládla, ale to je již minulostí. Nyní je pro ni důležité, aby v pátek na olomouckém zimním stadionu vybojovala svou první výhru v sérii. Za vyrovnaného stavu by se ji na východ Čech jelo v mnohem lepším rozpoložení, než kdyby ztrácela na soupeře dva body. Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Olomoucí a Hradcem Králové startuje v 18 hodin.

Úvodní čtvrtfinále Kohouti nakonec o gól prohráli, přestože po prvním dějství vedli o dvě branky. Královští lvi totiž třemi trefami dokázali utkání otočit ve svůj prospěch, a vyhráli tak 4:3. „Nemyslím si, že bychom hráli nějak špatně, ale oslabení nás dostala do kolen. Byli jsme hodně zbytečně vylučovaní, i když ti ‚pánové‘ tomu také moc nepomohli. Ale co už. Je nový den, jedeme od nuly,“ připomíná útočník Zbyněk Hampl, jenž se před koncem základní části kvůli nemoci na chvíli objevil mezi marody.

⇒ Útočník Zbyněk Hampl

„Měl jsem nějaké problémy, které nebudu specifikovat. Už se ale cítím dobře. Chyběl jsem jen dva tři dny, takže na ledě to bylo v klidu,“ prozradil čtyřiadvacetiletý hokejista.

Čtvrteční zápas byl ve všech směrech vyhrocený, bylo tedy opravdu poznat, že se již jedná o play-off. „Na tuto část sezóny každý čeká. Doufám, že nyní porážku odčiníme,“ přeje si Hampl.

Do druhého čtvrtfinále Hanáci taktiku příliš upravovat nebudou, snad by už jen rádi nejezdili tak často na trestnou lavici. „Trenéři nám něco řekli k prvnímu zápasu, ale nějak moc taktiku měnit nebudeme. Hlavně se musíme vyhnout oslabením, to by nám asi hodně pomohlo,“ myslí si přerovský odchovanec.

Pro olomoucké hokejisty ale bude nesmírně podstatné, aby páteční domácí duel vyhráli. Za stavu 0:2 v sérii by se jim do Hradce moc zvesela nejelo. „Určitě by to nebylo příjemné,“ připouští Hampl. „Čtyřikrát musíme vyhrát, takže do každého zápasu jdeme s tím, že musíme uspět.“

Druhé čtvrtfinálové střetnutí mezi Olomoucí a Hradcem Králové začíná v pátek v 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky Královských lvů, kteří nebudou přímo v místě konání, bude připraven on-line textový přenos.

Sestavy z posledního utkání

HC Olomouc: Kašík – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Kucsera – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Švaňhal, Herman, Vodný – Rufer. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Hendrich, Čížek, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.