Olomouc jede znovu ven, tentokrát na led prvoligové Třebíče

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Olomoucká Mora vyrazí ke druhému ze čtyř po sobě jdoucích přípravných zápasů na vekovních kluzištích. V tomto týdnu ji čekají souboje s prvoligovými oddíly, jako první je na řadě SK Horácká Slavia Třebíč. Duel s tradičním soupeřem je na programu v úterý od 17:30 v MANN + HUMMEL ARENĚ v Třebíči.

Třebíči se zatím v přípravě příliš nedaří. Na úvod sice vyhrála ve Znojmě 3:2, následně ale podlehla extraligovým Českým Budějovicím (venku 1:2), Jihlavě (doma 3:4) a Havlíčkovu Brodu (doma 3:5). Naposledy pak uhrála remízu 2:2 v Šumperku.

To Olomouc ze šesti zápasů vyhrála čtyři, naposledy si lehce poradila s druholigovým Přerovem. Od minulého týdne už svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka přešli na jednofázové tréninky. „Trénovali jsme dvoufázově, v den zápasu bylo vždy zapracování, chodili jsme i do posilovny, takže toho bylo hodně. Myslíme si, že nyní je potřeba slevit v kvantitě, ovšem nikoliv v kvalitě. Tréninky teď jsou jednofázové, pouze v den zápasu jsme na ledě dvakrát,“ prozradil trenér Petr Fiala.

⇒ SK Horácká Slavia Třebíč

Hanáci do utkání chodí naplno. Nikdo nic nepodceňuje, i když se jedná pouze o přípravu. „Zápasy chceme odehrát, jakoby byly soutěžní, chceme hodně bruslit. Je to náročné i vzhledem k tomu, jak kvalitní je kde led. Někde je měkký, někde zase přemražený,“ podotkl Fiala.

Po pěti duelech na domácím ledě hrají Olomoučtí několikrát za sebou venku. „Vždy je špatné, pokud má mužstvo jednu tvář doma a jinou tvář na venkovních kluzištích. Čekají nás zápasy v Třebíči, Jihlavě a Skalici, což jsou všechno kvalitní týmy, zvlášť doma. Je to takový test, jak budeme odvážní na soupeřových hřištích,“ nechal se slyšet olomoucký trenér.

Pomalu se také začíná vyjasňovat otázka ohledně složení mužstva. V úvodu týdne opustil mužstvo gólman Kůdela, který jde na hostování do Uherského Hradiště. Na Hané tak bude působit dvojice Libor Kašík – Štefan Žigárdy. „Gólmani se o post jedničky musí porvat. Pravdou je, že Štefan Žigárdy měl velký výpadek zaviněný zraněním, takže je jasné, že se do toho musí dostat zpět. Chytat bude ten, kdo bude mít lepší formu,“ uvedl olomoucký kouč.

Nepočítá se už ani s příchody, i když změny ještě stále mohou nastat. Například v obraně by měli šanci dostat i mladší hráči. „Naši obránci v zápasech prokázali svou výkonnost. Máme jich osm a více než osm jich hrát nemůže. Nechceme sem někoho zbytečně tahat, aby u nás jen trénoval a potom jezdil jinam. Věříme, že například takový Robin Staněk, který u nás loni moc nehrál, ukáže, že na první ligu má a že ji může hrát celou sezónu,“ uzavřel trenér.

Utkání mezi Třebíčí a Olomoucí startuje v úterý od 17:30 v MANN + HUMMEL ARENĚ v Třebíči. Průběh duelu můžete sledovat v textovém on-line přenosu.

Sestavy z minulého přípravného utkání

SK Horácká Slavia Třebíč: Štefl – Havran, Sobotka, Pospíšil, R. Kadela, Dietz, Brož, Sláma – V. Burian, Dočekal, Vondráček – Přibyl, Kaut, Heřman – Vítek, Ostřížek, Bartoš – Bula, Milotínský, Stejskal – E. Kadela. Trenér: Kamil Pokorný a Radek Novák.

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Nedbálek, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Staněk, Horák O. – Řípa, Kucharczyk, Pekr – Haluza, Šlahař, Pšurný – Kucsera, Kolouch, Rác. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.