Osmáci vyrazili na turnaj do Švédska v posledním březnovém týdnu. Na severu Evropy je čekalo měření sil se sedmi švédskými kluby, jedním norským a dalším českým zástupcem, chomutovskými Piráty. Během čtyř dnů odehráli Hanáci šest utkání, z toho jedno přípravné proti švédskému Lerums BK.

A právě v něm si Olomoučtí připsali první výhru s čistým kontem. Švédský výběr totiž porazili jasně 7:0. Postupně se pak v rámci už turnajových utkání postavili ještě švédskému HV 71, které porazili 5:2 nebo dalšímu švédskému zástupci, Kungälvs IK, kterému ale podlehli 3:6.

Suverénně nejvyšší výhru ale zaznamenali ve třetím utkání ve skupině, a to proti Vänersborgs. Ten totiž Hanáci přehráli poměrem 16:0. Podobně úspěšně si vedli i proti jedinému norskému zástupci, Lørenskogu. Nad Nory totiž zvítězili 11:0.

I díky dvěma vysokým výhrám tak kohouti hráli o medaile. V zápase o třetí místo narazili na švédský Färjestad BK. Vyrovnané utkání nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější Olomoučtí. Po zápase se kohouti radovali z výhry 5:4.

V konkurenci dalších devíti týmů tak Hanáci obsadili krásné třetí místo. Dominik Řípa navíc vyhrál kanadské bodování turnaje a stal se i třetím nejlepším střelcem. Tobiáš Sekanina se umístil na děleném druhém místě, Jiří Koryčanský pak jen o příčku níž, na děleném třetím místě. Brankář Matyáš Jurečka vyšplhal na třetí místo mezi nejlepšími gólmany turnaje.Umístění týmů, které se turnaje zúčastnily:

1. Piráti Chomutov

2. Kungälvs IK

3. HC Olomouc

4. Färjestad BK

5. HV 71

6. Lerums BK

7. Uddevalla HC

8. Lørenskog IK

9. Holmen Hockey

10. Vänersborgs HC

FOTO (zdroj): Facebook Vänersborgs HC