Patriot Martin Vyrůbalík se loučí. Děkujeme za vše, kapitáne

Redakce
O L O M O U C – Čtyřicetiletý obránce Martin Vyrůbalík už nebude pokračovat v týmu Olomouce. Dlouholetý kapitán klubu odehrál v dresu Hanáků 595 duelů, ve kterých nastřádal 191 kanadských bodů! V blízké době s ním zveřejníme obsáhlý rozhovor.

„Tohle je můj oficiální konec v HC Olomouc – vedení se se mnou pěkně rozloučilo, vše jsme si řekli do očí a vzájemně si poděkovali,“ říká ikona klubu. „Rád bych poděkoval i fanouškům – chodili v hojném počtu a povzbuzovali nás!“ pochvaluje si Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Konec v Olomouci chtěl oznámit sám až takhle později. „Ihned po konci sezony jsem to chtěl prvně probrat i s vedením a hlavně, aby bylo vše vyřešené v klubu. A ne, aby to šlo někam jinam dřív. Tohle bylo moje specifické přání,“ povídal v rozhovoru, který brzy zveřejníme!

Srdcař Olomouce začal sice s hokejem v Hodoníně, ale nejvíce sezon strávil právě na Hané. Poprvé oblékl dres Kohoutů v sezoně 2006/2007, kdy Hanáci hráli ještě první ligu.

Kapitánem se stal po Pavlu Paterovi

U postupu do extraligy zrovna nebyl, jelikož si odskočil na tři roky na Slovensko, kde hájil barvy Skalice. V roce 2014 se ale vrátil zpět na Hanou a ihned se stal asistentem kapitána. O rok později dokonce převzal kapitánské céčko po Pavlu Paterovi. Vůdcem kabiny pak byl až doteď.

Bodově se mu nejvíce povedla sezona 2016/2017 – získal v základní části skvělých 25 bodů. Z toho se bylo šest branek.

Druhý největší počet odehraných zápasů za HC Olomouc!

Co je důležité, tak Martin se stal stabilním hráčem extraligy právě až v Olomouci, a to po třicítce! V našem dresu toho více odehrál jen Jiří Ondrušek. Martin Vyrůbalík nastřílel za Olomouce celkem za základní část i play off 53 branek.

Foto: Alena Zapletalová

K tomu přidal 138 asistencí. Celkem zvládl posbírat 191 bodů, což je na obránce nadstandardní číslo.

V počtu celkových asistencí se umístil dokonce na čtvrtém místě! Před ním jsou jen Milan Ministr, Radim Kucharczyk a Richard Brančík.

Poslední kanadský bod získal ve 44. kole ve skončené sezoně. Bylo to proti Hradci Králové, přesněji 7. února – tedy zhruba týden po jeho čtyřicátých narozeninách.

Fürst: Neskutečně si ho vážím! Zůstala za ním obrovská stopa

„Je vždycky velmi smutné, když se loučí hráč, který tady byl dvanáct sezon! Martin sem přišel před patnácti lety a je to hokejista, kterého si neskutečně vážím. Odvedl velký kus práce. Svým přístupem strhl kabinu a podle mě si vytvořil respekt a zůstala za ním obrovská stopa,“ povídá k jeho konci generální manažer klubu Erik Fürst. „Musím mu velmi poděkovat,“ dodal.

Hanáci tak přišli o svého kapitána. Jak moc budou chybět vůdcovské schopnosti Martina Vyrůbalíka? „To ukáže budoucnost. Čas člověk nezastaví, nikomu z nás neubývá. Musíme to brát tak, jak to je a musíme se s tím srovnat,“ odpovídá Fürst.

Zda ukončí profesionální kariéru, zatím Martin neví. „Nejsem ještě rozhodnutý, že určitě budu někde hrát – může se stát, že opravdu ukončím i profesionální kariéru a přesunu se do hodonínského hokeje,“ prozradil ve velmi zajímavém rozhovoru. Máte se na co těšit.

Martine, děkujeme za vše a přejeme mnoho štěstí v další etapě života!

Foto: Alena Zapletalová