Peter Lichanec stráví zbytek sezóny v Olomouci

Tomáš Lysý
O L O M O U C – Útočník Peter Lichanec, jenž původně nastupoval v olomouckém dresu v rámci střídavých startů z Jihlavy, zůstane na Hané do konce sezóny.

„Peter Lichanec měl nabídku do konce sezony zůstat v Olomouci. Rozhodování bylo těžké. Na jedné straně byla šance pro Petera hrát dál Tipsport extraligu ledního hokeje. Pomůžeme si ekonomicky, vytvoříme prostor pro naše juniory. Na druhé straně přijdeme o hráče. Otázka zněla, co více zohlednit. Čemu při rozhodování přiložit větší váhu,“ sděluje šéf jihlavského hokeje Bedřich Ščerban a ihned dodává další důvody: „Složitější situace na příjmové stránce klubu, nízká návštěvnost a stoupající cena energií – minulý týden přišla první faktura v nových cenách za elektrickou energii – nadále rozevírá ekonomické nůžky. Náklady na elektřinu nám stouply trojnásobně. V diskusi jsme tedy vycházeli z těchto faktů a rozhodli jsme se Petera uvolnit. On bude mít šanci hrát TELH, klub si pomůže ekonomicky a pro zachráněné juniory vytvoříme místo v A–týmu.“

Naopak Vítězslav Brož, který taktéž nastupoval v dresu s kohoutem na prsou, dohraje sezonu v Dukle. „Víťa, který vypomáhal Olomouci v posledních dvou zápasech, se do týmu vrací,“ potvrzuje Bedřich Ščerban.

Jak známo, Dukla i Olomouc si nejen v této sezoně vzájemně pomáhali. Za Hanáky hrál vedle Petera Lichance i Lukáš Mareš, Tomáš Čachotský a Vítězslav Brož. Jihlavský dres naopak oblékl (stejně jako v uplynulé sezoně) útočník Joshua James Mácha a nyní v Dukle působí obránci Adam Rutar a Tomáš Valenta.