Po skalpu Ocelářů se Hanáci postaví libereckým Bílým Tygrům

Daniel Fekets
O L O M O U C - Ani přes reprezentační pauzu neměli Hanáci čas na odpočinek. V úterý hráli s brněnskou Kometou, v pátek vyloupili plným počtem bodů zatím jako jediný celek v letošní sezoně třineckou Werk Arenu a už v pondělí 21. 12. 2020 je čeká poslední předvánoční utkání. Do plecharény přijedou Bílí Tygři z Liberce. Úvodní buly zápasu 28. kola Tipsport extraligy padne v 17:00.

Řekl o soupeři: Tomáš Dujsík

Poslední utkání se olomouckým hokejistům náramně povedlo. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka dokázali jako první tým v letošní sezoně obrat Třinec o všechny tři body. Ve Slezsku se na úvodní gól čekalo 50 minut, ten první a rozhodující přišel z hokejky Jana Knotka. „Zápas v Třinci byl velká dřina jak po fyzické, tak také psychické stránce. Hráli proti nám nejlepší ofenzivní hráči z extraligy. Určitě nebylo jednoduché udržet koncentraci a pevnou obranu po celý zápas, ale o to sladší pocit ze zisku tří bodů to je,“ hodnotil obránce Tomáš Dujsík.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

V zápase s Oceláři dokázali Hanáci ubránit hned deset přesilových her soupeře. A naopak jednu z nabídnutých početních výhod využili. Na ledě extraligových mistrů z roku 2019 si tak připsali cenné vítězství 1:0. „Ubráněná oslabení byla určitě jedním z klíčových momentů. Bylo jich hodně, takže jednoznačně musíme snížit počet nedovolených zákroků. Vypíchl bych hlavně Braňa (Branislava Konráda), který předvedl opravdu perfektní výkon,“ navázal nejvytěžovanější hráč Olomouce v této sezoně.

Kohouti už však vzhlíží k dalšímu utkání, které je čeká v plecharéně proti Liberci. „Liberec má velkou ofenzivní sílu. Pro nás to bude podobný zápas jako proti Třinci. Když si udržíme stejné nasazení, obětavost a koncentraci, tak určitě máme šanci na úspěch,“ doplnil obránce, jenž už čtvrtým rokem obléká olomoucký dres.

Z kabiny soupeře: Po pěti prohrách v řadě se Liberec zvedl

Vítěz čtyř z posledních pěti základních částí se momentálně pohybuje na sedmém místě v tabulce. Bílí Tygři si v letošní sezoně připsali 9 výher, 9 proher, 2 výhry v nastavené hrací době a stejně tak i 2 prohry v nastaveném čase. Vyrovnanou bilanci potvrdili v minulém extraligovém zápase, kdy svěřenci Patrika Augusty dokázali poměrně vysoko porazit karlovarskou Energii 7:3. Liberec zvítězil ve třech z posledních čtyř utkání a nechal zapomenout na nepodařenou sérii zápasů z přelomu měsíce listopadu a prosince. Tehdy celek z pod Ještědu prohrál pětkrát v řadě.

V týmové produktivitě si vede nejlépe Michal Birner, jenž si drží bilanci bodu na zápas. Hned za ním je centr Tomáš Filippi a následuje reprezentant Radan Lenc. Čtvrté místo v týmové produktivitě patří zřejmě nejvýraznější letní posile liberckého mužstva. Slovenský útočník Dávid Gríger měl přijít do Liberce jako náhrada za produktivního Libora Hudáčka. Do kádru vítěze extraligy z roku 2016 zamířil z Karlových Varů společně s Tomášem Rachůnkem. Bílé Tygry v létě posílil i obránce Mislav Rosandič nebo i brankářská dvojice Petr Kváča - Jaroslav Pavelka.

Kohouti se s Libercem utkají už potřetí v této sezoně. Hned v druhém zápase sezony se radoval z výhry liberecký tým. Na Hané zvítězil 4:1. Další vzájemná bitva se odehrála už bez diváků v Liberci. Hanáci favoritovi dlouho odolávali, ovšem Bílí Tygři rozhodli o svém těsném vítězství 2:1 necelé 4 minuty před koncem třetí třetiny gólem Michala Bulíře.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7500)
Poslední utkání: Výhra 7:3 s Karlovými Vary.

TELH 2020/2021

Ladislav Šmíd 11b (1+10)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 6b (1+5)