Po týdenní pauze zpět do víru přípravy! Olomouc čeká odveta s Jihlavou

Martin Vavruša
O L O M O U C – Po prvních dvou přípravných utkáních mají Hanáci bilanci jednoho vítězství a jedné porážky. Minulý týden si mohli od zápasů odpočinout a načerpat nové síly na další průběh přípravy, nyní je ale čeká odveta s Jihlavou, které chtějí vrátit porážku 1:2 z prvního utkání. Navíc jde o poslední zápas před střetnutím s ruským Vladivostokem. Určitě si nenechte utkání s Duklou ujít a přijďte Kohouty podpořit! Úvodní buly je na programu v 17:00.

Už je tomu více než týden, co Kohouti změřili síly s třineckými Oceláři v druhém přípravném utkání, a porazili je 3:2 po samostatných nájezdech. „Pro Třinecké to bylo asi trochu těžší, protože to byl jejich první zápas, a bylo vidět, že na začátku ještě nebyli úplně rozehraní. Myslím si, že první dvě třetiny jsme byli lepší, bohužel z toho bylo jen vedení 2:0. Šancí tam bylo víc, a to utkání jsme měli asi rozhodnout už v prvních dvou třetinách. Bohužel potom jsme dostali dva nešťastné góly, ale nakonec jsme to urvali nějak na nájezdy. Určitě jsme rádi, že jsme první domácí utkání vyhráli,“ vracel se k minulému zápasu Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

V samostatných nájezdech Mora proměnila hned dva své pokusy, zatímco Oceláři ani jeden. Všichni čtyři domácí exekutoři přitom zakončovali střelou. „Každý z nás už má nějaké zkušenosti s přípravnými zápasy v tak velkém horku. Led už byl fakt špatný a asi bylo lepší zvolit střelu, než vymýšlet nějaké kličky a skončit s pukem v rohu. Nejspíš proto jsme volili stejné zakončení,“ napadlo útočníka, jenž se do Olomouce vrátil po pěti letech.

Jako další zavítá na olomoucký led Jihlava, se kterou Kohouti sehráli už svůj první přípravný zápas. V tom svému soupeři těsně podehli. „Mají hodně bruslivý mančaft, takový urputný. Na jejich ledě jsou sice silnější, jak jsme pocítili v tom prvním zápase, ale nemůžeme počítat s tím, že by zítra byli nějak horší. My jim ale budeme chtít vrátit porážku, a věřím, že navážeme na tu vzestupnou tendenci a vyhrajeme,“ burcoval k zítřejšímu zápasu šestadvacetiletý hráč.

Od utkání s Třincem blížící se zápas dělí dvanáct dní. Podobné přestávky jsou v sezóně běžné například kvůli Euro Hockey Tour, exvítkovický útočník se nicméně neobává, že by dlouhá pauza měla zkomplikovat návrat do tempa. „Zápasovou pauzu v sezóně a teď se moc nedá srovnávat. V přípravě jde hlavně o to, abychom nabrali kondičku a sebevědomí, nacvičili si různé systémové věci, a abychom vše doladili na sezónu. Trenéři zvolili dvanáctidenní volno bez utkání, dobře jsme potrénovali, a uvidíme, jestli se to nějak projeví už v utkání s Jihlavou,“ vysvětlil Petr Kolouch.

Z KABINY SOUPEŘE: Jihlavský kádr prošel po pádu do první ligy velkými změnami

Jihlava má za sebou nepovedenou sezónu, na jejímž konci přišel pád zpět do první ligy, a tým tak pochopitelně musel dostát řady změn. Trojice gólmanů Kořenář, Škarek a Volden se rozprchla do světa a na jejich místo přišli navrátilec Jan Brož, jenž strávil minulou sezónu v druhé lize, a Švéd Niklas Lundström, který působil v dánsku.

V obraně budou jihlavskému celku do další sezóny chybět například Petr Šidlík, Nicolai Bryhnisveen a Matěj Stříteský. Útok oslabí mimo jiné o Waceye Rabbita, Richarda Diviše či Lukáše Žálčíka. Oproti tomu se v dresu Dukly nově představí obránci Petr Štindl a Miha Štebih nebo útočníci Vlastimil Dostálek a Matěj Pekr, jehož si jistě mnozí pamatují z jeho působení v dresu Mory před dvěma lety.

V letošní přípravě Jihlava odehrála již pět utkání a ve třech z nich se mohla radovat z vítězství. Léto zahájila zápasem s kazašským Arlanem Kokšetau, který na svém ledě udolala 2:0. Následoval duel s Hanáky 2:1 a přerovský Zubr Cup, kde změřila síly se Zlínem, s pořádajícím Přerovem a s Novými Zámky, ale porazit dokázala jen poslední z této trojice týmů a v turnaji se umístila na posledním místě.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Petr Vlk
Hala (kapacita): Horácký zimní stadion (7200)
Poslední utkání: Výhra nad HC Nové Zámky 3:2