Po týdnu opět doma, Moru čeká Most v podmínce

Luděk Stránský
O L O M O U C - V devátém kole přivítají olomoučtí hokejisté nováčka z Mostu, který nyní okupuje předposlední místo v tabulce 1. ligy a vedení klubu nastálou situaci radikálně řeší. Severočeši zatím dokázali venku porazit jen Havlíčkův Brod, Mora na svém ledě podlehla pouze Benátkám. Utkání začíná ve středu 5. října v 18:00 v olomoucké plecharéně.

Kohouty v posledním střetnutí prověřil klub z úplné špice žebříčku – Ústí nad Labem. Hanáci sice v úvodu vstřelili branku, ale Severočeši dokázali zápas obrátit a vyhrát 4:1. Mora si tak připsala teprve první prohru v základní hrací době.

Družina trenérů Fialy a Tomajka měla v minulých dvou zápasech problém se zraněnými hráči. K dlouhobým marodům Ministrovi, Zbořilovi a Janáčkovi se přidal i Petr Haluza a Lukáš Kucsera. Haluza se však dal do kupy a měl by být připraven do středečního střetnutí zasáhnout.

Zajímavosti duelu

⇒ Kohoutům patří 5. místo, Most je třináctý

⇒ Mora doma prohrála jen jednou

⇒ Severočeši venku bodovali pouze jedenkrát

⇒ Bilance vzájemných zápasů je 4:2 ve prospěch Mory

⇒ Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je Radim Kucharzyk (4+2)

⇒ V Mostě válí Georg Mavrojanidis (2+6)

Mostečtí do sezóny vstoupili výhrou v prodloužení nad Třebíčí, ve třetím kole vydřeli dva body na ledě Havlíčkova Brodu a naposledy vyhráli doma se Šumperkem. Vítězství 5:2 nad Draky bylo také jejich prvním plným bodovým ziskem v sezóně.

Tým pod vedením Kamila Kašťáka a Libora Jandury už rovněž v novém ročníku poznal řádný brankový příděl. V šestém kole Mostečtí podlehli venku Ústí 2:7 a v posledním duelu vykradl mostecký stadion Hradec Králové po výsledku 1:7. I proto jim patří až předposlední místo.

Vedení mosteckého oddílu se rozhodlo nastálou situaci řešit. Před duelem v Olomouci tak dostali vyhazov tři hokejisté, kapitán Jan Hranáč, Miroslav Kuncl a Vladislav Vrtek. Další čtyři hráči jsou v podmínce a pokud trenéry právě na Hané nepřesvědčí, skončí v kádru nováčka první ligy také. Jde o Kamila Charouska, Lukáše Martince, Jana Rudovského a Michala Borovanského.

"Nejsem vůbec spokojený s přístupem hráčů k jednotlivým zápasům. Úvodní třetina proti Hradci byla z jejich strany naprosto neomluvitelná, byl jsem z toho v šoku," sdělil pro klubový web hcmost.cz jednatel oddlílu Valerij Korol. Jedinou novou tváří je zatím sokolovský útočník Jan Bauer, kterému se ve druhé lize daří.

Severočeši si první ligu zahráli již dvakrát, a to v ročnících 2007/08 a 2008/09. V tomto rozmezí činí bilance vzájemných zápasů Mory a Mostu 4:2 pro Hanáky. Utkání s nejvíce brankami ovládli Kohouti, když duel ovládli 7:4 na domácím ledě.

Nejlépe bodujícím hráčem mosteckého celku je nyní dvacetiletý útočník Georg Mavrojanidis, jenž vstřelil dva góly a na šest dalších přihrál. O jediný bod za ním je další útočník Lukáš Žejdl, který nasbíral čtyři branky a tři asistence.

Pro fanoušky soupeře bude připraven textový on-line přenos, fandové Mory si jistě najdou cestu přímo do ochozů. Střetnutí bude posuzovat trojice rozhodčích Dvořák – Kašík, Wesley.

Duel startuje ve středu 5. října v 18:00 na olomouckém ledě. Přijďte se podívat i vy, zda Mora splní roli favorita a přípíše si další tři body do tabulky.

Sestavy z posledního utkání

HC Olomouc: Žigárdy (14. Kašík) – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Šlahař – Pšurný, Haas, Kolouch – Hlinka, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Most: Benda (18. Melichar) – Hranáč, Charousek, Martinec, Kuncl, Šulc, Havelka, Hanzl, Krejčí – Maxa, Havlíček, Ondráček – Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl – Borovanský, Vrtek, Bauer – Andres, Polák, Rudovský. Trenéři: Kamil Kašťák a Lubomír Jandura.