Úterní výkon hodnotil po zápase Jan Káňa, pro něhož to byl první zápas letošní přípravy. „Zápas pro nás začal velmi dobře. Bylo nám jasné, že Brno ve druhé třetině přidá. To se taky stalo, začali víc napadat, z toho pramenily naše fauly. V přesilovkách ten zápas zdramatizovali. Naštěstí jsme to ve třetí třetině hráli poctivě dozadu a do ničeho je nepouštěli,“ shrnul útočník, jenž se blýskl dvěma asistencemi. Spokojený byl také trenér Jan Tomajko. „Jsme rádi, že jsme ukořistili první vítězství v sezóně. Jsme spokojeni,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání.

Hanáci Generali Česká Cup berou především jako přípravu. „V zápasech se zkouší různé věci, které mohou a nemusí fungovat, takže každý zápas může být jiný,“ přitakává Jan Káňa, jenž si v prvním utkání proti Kometě připsal dvě asistence. Hanáci na ledě momentálně trénují zkouší různé herní situace. „Trénujeme třeba obranné pásmo nebo věci jako jeden na jednoho, dva na dva. Dále pracujeme na tom, abychom rychle přistupovali k hráčům a nenechávali jim prostor,“ vyjmenovává nová olomoucká akvizice Jakub Navrátil.

Jak Káňa v minulosti za Brno hrával, a to v letech 2011-2017. Utkání proti Kometě pro něj už ale žádný speciální náboj nemají. „Samozřejmě tu znám spoustu lidí okolo, tak se těším, že je zase uvidím a pozdravím. Na ledě se snažím hrát za Olomouc,“ říká. Úplně opačně to má bek Tomáš Dujsík, jehož kariéra byla s Kometou spojena od mládežnických kategorií. „Já su Brňák. Byl jsem tam odmalička až do áčka. Bude to pro mě speciální, mám tam rodinu a znám tam spoustu lidí i ze zázemí,“ řekl před prvním zápasem šestadvacetiletý obránce. Tím však brněnská kolonie na Hané nekončí, v modrobílém dresu v minulosti nastupoval také Vilém Burian, David Ostřížek, Lukáš Nahodil, Martin Vyrůbalík, Jan Švrček a Lukáš Kucsera.

Z tábora soupeře

Hanáci duelem s Kometou otevírají druhou část zápasů základních skupin turnaje. V úterý předvedli velmi dobrý výkon v Brně, kde domácí zaskočili povedenou první třetinou. Kometa sice dokázala zápas ještě zdramatizovat, ve třetí třetině se však hostům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a s tím už Jihomoravané nedokázali nic udělat.

Skvělý výkon předvedl v novém dresu rakouský útočník Peter Schneider, jenž se dvakrát trefil v přesilových hrách. Poněkud slabší dojem pak zanechal Ondřej Kacetl, kterému zápas nesedl a po třech inkasovaných gólech v prvních 11 minutách přenechal své místo v brankovišti Karlu Vejmelkovi. Nutno podotknout, že se Kometa musela obejít bez hvězdného útočníka Tomáše Plekance, který z rodinných důvodů ukončil začátkem týdne angažmá v Brně.

Menší útěchou pro Brněnské může být fakt, že tým zpod Špilberku dokázal prolomit střelecké prokletí. Proti Hradci ani Pardubicím se žádnému z brněnských střelců nepodařilo prosadit, na první gól v přípravě si tak Kometa musela počkat až do utkání proti Olomouci.

Aktuální kádr Komety

Brankáři: Pavel Jekel, Ondřej Kacetl, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci: Tomáš Bartejs, Ralfs Freibergs, Michal Gulaši, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Libor Zábranský.

Útočníci: Petr Holík, Lukáš Horký, Petr Kratochvíl, Michal Kunc, Silvester Kusko, Peter Mueller, Karel Plášek, Daniel Rákos, Peter Schneider, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Tomáš Šoustal, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG arena aréna (7700)
Poslední utkání: Prohra 0:2 s Hradcem Králové

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
Brno - Olomouc

6. místo
umístění v tabulce
7. místo
143:156 - 79 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Martin Zaťovič 50b (29+21)
nejproduktivnější hráč
Zbyněk Irgl 37b (15+22)
Martin Zaťovič - 29 branek
nejlepší střelec
Lukáš Nahodil - 21 branek
Petr Holík - 27 nahrávek
nejlepší nahrávač
Zbyněk Irgl - 22 nahrávek
Ondřej Němec 22b (4+18)
nejproduktivnější obránce
David Škůrek 14b (3+11)
Karel Vejmelka - 43 záp. (91,09%)
Marek Čiliak - 11. záp. (91,39%)
Lukáš Klimeš - 4. záp. (77,78%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 30 záp. (92,16%)
Jan Lukáš - 24 záp. (91,77%)
Vojtěch Mokry - 3. záp. (93,90%)
20,11% - 4. nejlepší
úspěšnost v přesilovce
13,53% - 14. nejlepší
77,40% - 13. nejlepší
úspěšnost v oslabení
83,85% - 5. nejlepší
478 minut
tresty celkem
469 minut