Pomáhal jsem taťkovi na zahradě a hrál na PS4, prozradil Jakub Navrátil svůj karanténní program

Kristýna Nováková
Jednou z mladých posil Hanáků v letošní sezóně je jednadvacetiletý útočník Jakub Navrátil. Po skvělé sezóně v prvoligovém Přerově se v létě připojil k týmu Olomouce. V přípravě si vedl velmi slušně, za 4 zápasy Generali Česká Cupu zaznamenal 2 góly a jednu asistenci. V prvních kolech TELH pak stihl i premiérovou trefu v nejvyšší soutěži.

Z nového ročníku TELH stihli Hanáci odehrát pouhé 4 zápasy, Jakubu Navrátilovi však pece jen přinesly důvod k radosti. Hned v prvním zápase se totiž trefil ve Zlíně. „Za gól jsem určitě rád, ale herně to nebylo ideální, je furt na čem pracovat,“ řekl skromně. Honbu za dalšími bodovými přírůstky na svém účtu však nejen mladému forvardovi zbrzdila karanténa týmu a následné pozastavení soutěže. Navrátil si volné chvíle v karanténě zpestřoval zejména hraním na herní konzoli. „Když bylo hezky, tak jsem pomáhal taťkovi na zahradě. Jinak jsem hrál hry na PS4,“ prozradil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Vzhledem k nemožnosti společného tréninku se musí Hanáci připravovat jinak – konkrétně prostřednictvím online tréninků, které vymyslel týmový fyzioterapeut. „Ano, máme online tréninky přes jednu aplikaci, kde nám předcvičuje kondiční trenér a my tak cvičíme s ním doma,“ potvrdil hráč s číslem 88 na zádech. Řada hráčů se pak pochopitelně připravuje individuálně tak, jak jim to vyhovuje. „Úplně svůj trénink nemám, ale chodívám teď běhat,“ přitakal hranický rodák. „I na schodech jsem byl, abych se do toho zase dostal a neležel jen doma.“ Některé extraligové týmy se momentálně připravují na venkovních kluzištích, v Olomouci však tato možnost zatím není na pořadu dne. „O tom nic nevím,“ pokrčil rameny hráč.

V posledních dnech se v médiích spekuluje o tom, že by se příští týden mohla extraliga zase rozběhnout, v současné situaci je ale velmi těžké predikovat jakýkoli vývoj. „Doufám, že se začne alespoň trénovat, popřípadě tedy i hrát,“ přeje si Jakub Navrátil. „Diváci tady jsou neskutečný, nezažil jsem tady plný dům, ale bylo parádní, jak nás přišli podpořit na zápas s Libercem,“ vysekl poklonu domácím fanouškům. „Hnali nás dopředu, je škoda, že to nepřineslo nějaké body.“ Hokejovou stránku Olomouce už tedy šikovné křídlo poznalo, jak je na tom ale se znalostí města jako takového? „Bydlím kousek od Olomouce, takže to tady znám, ale určitě si to tu musím projít,“ řekl Navrátil s úsměvem.