Přijel z Vítkovic, dal dva góly a zase odjel: Ondrej Šedivý

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Fanoušci hokejové Olomouce mají jednu jistotu. Pokud se vydají na zápas Hanáků proti některému ze dvou nejlepších týmů soutěže, nikdy neodejdou zklamaní. Marodkou zdecimovaná Mora zvládla utkání 43. kola proti lídrovi celé soutěže, Ústí nad Labem, s bravurou. Vyhrála 5:2 a o dvě branky se postarala posila z Vítkovic, Ondrej Šedivý.

Právě Šedivý se stal jednou z hlavních postav sobotního večera. Ve druhé a třetí třetině se střelecky prosadil a lvím podílem se zasloužil o další cenný skalp Lvů, už třetí v této sezóně.

⇒ Ondrej Šedivý se blýskl dvěma brankami

„U prvního gólu jsem měl štěstí, clonil jsem před gólmanem a podařilo se mi tečovat střelu nad vyrážečku. A druhý gól, to byla klasická dorážka. Štěstí se ke mně přiklonilo, za což jsem rád,“ popisoval své trefy.

Olomoučtí hokejisté si tak před blížícím se play-off znovu zlepšili náladu. Vždyť nasázet prvnímu týmu tabulky pět branek, to už je nějaká valuta, byť jde pouze o nadstavbovou část. „Hráli jsme organizovaně a podle mě jsme byli lepší. Spadly nám tam góly a vítězství bylo určitě zasloužené,“ hodnotil Šedivý.

Výhru však bral s pokorou. Je totiž jasné, že play-off je úplně jiná soutěž. Existuje totiž varianta, že by Hanáci mohli v semifinále vyzvat právě Severočechy. „Play-off nebude jednoduché, Ústí a Chomutov jsou top mančafty v první lize a nás těší, že jsme je dokázali porážet,“ zůstává Šedivý pevně na zemi.

Ondrej Šedivý působí na Hané v rámci střídavých startů z extraligových Vítkovic. A spolupráci obou klubů si nemůže vynachválit. „Jsem rád, že můžu tady v Olomouci hrát. Dostávám spoustu prostoru na ledě, můžu se vyhrát a současně pomoci Olomouci nějakými brankami,“ podotkl.

Jednadvacetiletý hokejista se tak bude v dresu Olomouce objevovat na prvoligových kolbištích dál. „Dohoda klubů platí i na play-off,“ potvrzoval.

Šedivý se tak musí mimo jiné vyrovnat s náročným programem. Čeká ho jeden zápas za druhým. „Většinou dojedu do Olomouce až na zápas. Teď po utkání proti Ústí se hned balím a zítra mě čeká zápas s Vítkovicemi ve Zlíně, no a v pondělí jedu zase s Olomoucí do Jihlavy,“ prozradil.

Problémy mu to ale nedělá. „V létě jsem hodně trénoval. Snažím se více odpočívat, ale zvládat se to dá. Ve Vítkovicích jsem teď tolik nehrával, ale tady si to vynahradím,“ vysvětloval mladý útočník.

Snad mu to tam bude padat dál, třeba už v pondělí v Jihlavě v přímém souboji o třetí místo.