Příprava venku pokračuje! Olomouc zavítá na led Zlína!

Petr Luzar
O L O M O U C - Dvě výhry, dvě prohry. Hráči Olomouce mají po čtyřech přípravných zápasech vyrovnanou bilanci, kterou se budou snažit převážit na vítěznou stranu už zítra ve Zlíně. Proti soupeři z jihovýchodu se kohoutům v loňské sezoně dařilo. Úvodní vzájemné utkání v základní části sice dopadlo lépe pro Berany, v nadcházejících třech už ale dominovala Mora. Prodlouží Olomouc vítěznou sérii? To se dozvíme už zítra od 18:00!

Minulý čtvrtek hráči Olomouce poprvé v letošní přípravě okusili roli hostujícího týmu, konkrétně na ledě brněnské Komety. Premiéra to sice nebyla výsledkově zdařilá, když domácí brankář Karel Vejmelka vychytal čisté konto, ale obránce Tomáš Dujsík to vidí jako příležitost k doladění důležitých detailů. „Pocity po utkání s Brnem moc pozitivní nebyly, ale stále je to příprava a zápas od zápasu se hokejově zlepšujeme. Taktická okénka, co jsme měli v Brně, budeme postupně utahovat,“ přislíbil olomoucký zadák.

Právě pro šestadvacetiletého beka se jednalo o speciální duel, byť pouze přípravný. Dujsík totiž v Brně nejenže začínal s hokejem, ale celkově tam i vyrůstal. O motivaci tak měl bezesporu postaráno. „Je to můj mateřský klub, vyrůstal jsem v Brně nejen hokejově, takže ty zápasy budou vždy speciální. Těším se tam při každém vzájemném utkání a troška motivace navíc tam vždy je,“ přiznal se Dujsík.

V přípravném zápase proti ševcům, kteří byli zároveň posledním protivníkem Olomouce na domácím ledě v loňské základní části, bude opět důležité vyzkoušet různé herní varianty, které by se mohly osvědčit v sezoně. „Určitě si myslím, že hlavně v přípravě je třeba vyzkoušet různé taktické prvky. Především je vyladit tak, aby na začátek soutěže byly co nejblíž 100 procentům. Zlín hraje aktivní hokej, takže další kvalitní tým z extraligy nás prověří nejen po taktické, ale i fyzické stránce,“ zdůraznil bývalý obránce Karlových Varů nebo Havířova.

Právě duely proti Zlínu mají z dlouhodobého hlediska třaskavý náboj. Kluby, které od sebe dělí jen něco málo přes 60 kilometrů, se ve vzájemných zápasech rozhodně nebojí fyzicky přitvrdit. Olomoučtí příznivci se o tom mohli přesvědčit v prosincovém střetnutí na domácím ledě, kdy se strhla hromadná potyčka po gólu obránce Jiřího Ondruška, která se z prostorů před brankovištěm přesunula až ke střídačkám.

To nejdůležitější o soupeři:

Hokejisté Zlína si před loňskou sezonou dali za úkol napravit zaváhání o rok dříve, kdy v předkole play-off vypadli 1:3 na zápasy právě na úkor kohoutů. V základní části obsadili konečnou 9. příčku, což rozhodlo, že si opět po roce zahrají předkolo, tentokrát proti Mladé Boleslavi. Scénář se ovšem opakoval, a Berani tak po finální siréně rozhodujícího pátého duelu mohli jen smutně sledovat radující se hráče mladoboleslavské Škodovky.

První vzájemný duel, který hostil Zimní stadion Luďka Čajky, mezi Olomoucí a Zlínem v loňské základní části dopadl lépe pro domácí, kteří nedovolili Hanákům vstřelit jediný gól. Zároveň se ale jednalo o poslední radost zlínských hokejistů. V následujících třech kláních už slavili pouze hráči s kohoutem na dresu, kteří po dvou shodných výhrách 2:1 uzavřeli základní část na domácím ledě vítězstvím 3:1.

Hlavní trenér: Antonín Stavjaňa
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Prohra v Přerově 4:1

Srovnání loňské sezony:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
85 (6.) Body (umístění) 77 (9.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Jiří Ondráček (12+24)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Tomáš Fořt (17)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)