Příště už budu takové souboje očekávat, řekl po tvrdém střetu debutant Groch

Petr Luzar

K A R L O V Y V A R Y – Jako na horské dráze. Zhruba takhle vypadala pětiminutovka v prostředním dějství proti Karlovým Varům, ve které padly hned čtyři góly. Po dvou na každé straně. V závěru třetiny schytal ošklivý zákrok obránce ŠIMON GROCH, který prožil extraligový debut. Celkově byl ale slovenský bek rád za příležitost. Obzvlášť si pochvaloval spolupráci s kapitánem Jiřím Ondruškem.

Pro osmnáctiletého zadáka to byl speciální den. Poprvé totiž nastoupil za olomoucký A-tým. Vloni se sice ve dvou případech objevil na soupisce, ale ani do jednoho utkání nezasáhl. Proti Energii to konečně vyšlo. „Mám smíšené pocity. Když se na to podívám zpětně, tak jsou věci, které jsem mohl udělat lépe, ale to je v každém duelu. Je to pro mě nová zkušenost, a jsem rád, že mi trenéři dali šanci. Sice za nešťastných podmínek, kdy se spoluhráči zranili, ale za příležitost jsem vděčný. Doufám, že jsem je svým výkonem potěšil, a že takové šance budu dostávat častěji,“ doufá hanácká naděje.

⇒ Obránce Šimon Groch

Groch ale na konci 2. třetiny zažil nepěkný moment, kdy ho na hrazení narazil domácí útočník Ondřej Beránek. Slovenský bek se ale oklepal, a do zápasu se vrátil. „Hokej je tvrdý sport. Je třeba se na to připravit. I v juniorce jsou takové zákroky. Někdy se to stane. K tomu sportu to patří. Popravdě, moc dobře si tu situaci nepamatuji, protože jsem poté byl trochu vylekaný. Jak jsem ale řekl, stává se to i v juniorech, a příště už takové souboje budu očekávat,“ vyjádřil se mladý člen defenzivních řad kohoutů.

A že to nebyl jen tak ledajaký debut dokazuje i Grochovo umístění v sestavě. Při premiéře nastoupil v první obranné dvojici, a rovnou se samotným kapitánem Jiřím Ondruškem. „Jirka je zkušený hráč. Samozřejmě se mi s ním hrálo dobře, protože mi kryl záda. Když se mi něco nepodařilo, tak mi nic nevyčítal. Jen mi řekl, že nevadí, a jede se dál. Vždycky mě chválil, snažil se mě podpořit,“ liboval si Groch spolupráci s lídrem Olomouce.