Prohra v prvním zápase nás nesloží, hlásí odhodlaně útočník Jan Bambula

Daniel Fekets
O S T R A V A - Jako na houpačce. I tak by se dal popsat první zápas série předkola Generali Česká pojišťovna play-off ve Vítkovicích. Domácí vždy vedli, avšak kohouti se nevzdali a v 60. minutě dokázali srovnat. V prodloužení dokonce udeřili oni, jenže trenérská výzva Vítkovic jejich radost zhatila. Rozhodující branku tedy v 73. minutě vsítil Marek Kalus.

Kvůli odstoupení Rostislava Olesze a trestu Lukáše Klimka hrála Olomouc od druhé třetiny na jedenáct útočníků. „Ze začátku zápasu jsme v tempu moc nebyli, ale pak už jsme hráli na tři lajny. Asi nám to nějaké síly vezme, ale já jsem mladý, takže mi to nevadí. Jsem rád, že jsem hrál hodně,“ řekl Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

Už se zdálo, že Ostravané vyhrají v řádné hrací době, poněvadž v 59. minutě skóroval na 3:2 domácí Jan Hruška. Při hře bez brankáře ale svěřenci trenérů Motáka a Tomajka srovnali. Tvrdou střelou se prosadil Jiří Ondrušek. „Celá série bude vyrovnaná, ostatně stejně jako první zápas. Za stavu 0:2 jsme se nesložili, dali jsme rychlé góly a po dvou třetinách to bylo nerozhodně. Zabojovali jsme i v poslední minutě základní hrací doby, což ukazuje, že máme silnou vůli,“ prohlásil forvard s číslem 72 na zádech.

V prodloužení se Jan Bambula blýskl krásnou individuální akcí, při které vstřelil branku, avšak ta kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti uznána nebyla. „Doufal jsem, že by to mohlo vyjít, ale bohužel. Když se radujete z výhry a pak zase ne, to určitě příjemné není. Nedá se nic dělat. Musím si počkat. Snad ještě podobná radost přijde, nejlépe hned v dalším zápase,“ doplnil.

Rozdílový moment tak přišel v 73. minutě z hole Marka Kaluse. „V první chvíli to vypadalo, že by to mohlo být kopnuté, ale nakonec se jednalo o našeho hráče. Úplně dobře jsem to ale neviděl,“ pokrčil rameny.

Po prvním zápase vedou Vítkovice 1:0 na zápasy, avšak Hanáci rozhodně neskládají zbraně. „Všichni jsme si řekli, že jedeme dál. Nesloží nás to. Dostali jsme smolný gól hned na začátku. Mohli jsme vést 1:0, později jsme ale prohrávali... Nevadí. Otočíme to a postoupíme,“ uzavřel Bambula.