Puk si určitě vystavím, ale chyběla mi k tomu výhra, řekl Michal Kunc po svém prvním extraligovém gólu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanákům se zápas 40. kola Tipsport extraligy se sousedem v tabulce nepovedl. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka prohrávali už ve 21. minutě o tři góly. S utkáním se snažili něco udělat, ale výhru 4:2 nakonec slavil Zlín. Premiérový start si v olomouckých barvách připsal Michal Kunc, který se hned při svém debutu dočkal prvního extraligového gólu!

Na začátku utkání měli Hanáci optickou převahu, ale jako první se z gólu radovali Berani. Daniel Gazda v 6. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě. Druhou branku hostů přidal ještě na konci třetiny po šťastném odrazu Štěpán Fryšara, takže do kabin šel spokojenější Zlín. „První třetina tomu konečnému výsledku hodně přispěla, ale pořád jsme věřili, že bychom utkání mohli otočit,“ začal povídat útočník Michal Kunc.

Start do druhé třetiny se Olomouci nevydařil. Zlín už po jednadvaceti sekundách odskočil do tříbrankového náskoku zásluhou Lukáše Vopelky. Ve 28. minutě však přišel moment, na který Michal Kunc už nikdy nezapomene. Po nátlaku Jana Švrčka do brankoviště se kotouč odrazil k exbrněnskému hráči na hokejku, a ten jej do sítě chladnokrevně doklepl. „V jednu chvíli, po gólu na 1:3, to vypadalo, že by se nám další zdramatizování mohlo povést, ale pak to třetí třetina rozhodla,“ navázal.

Svou premiérovou trefu záhy popsal detailněji: „Byl to krásný pocit. Na tento okamžik asi nikdy nezapomenu. Doufám, že nebyl poslední a branek budu střílet co nejvíce. Za gól jsem strašně rád, ale chyběla tomu výhra. Začalo to u Honzy Bambuly, který se uvolnil a poté to dal na Honzu Švrčka. On to šikovně dal do brány a já už potom pouze dorážel. Puk si ale určitě vystavím a na tento gól budu rád vzpomínat.“

Hanáci se následně sice tlačili za dalším snížením stavu, ale na Liboru Kašíkovi i Danielu Hufovi si vylámali zuby. „Ve druhé třetině byly chvíle, kdy jsme se mohli dotáhnout na rozdíl gólu. Pak by se hrálo asi jinak, ale bohužel,“ povzdechl si dvacetiletý útočník.

Ševcům se povedla i třetí třetina. Olomoucké hokejisty do větších šancí nepouštěli a závěr zápasu si bez větších potíží pohlídali. Berani na Hané zvítězili 4:2. „Věděli jsme, s kým hrajeme. Hrálo se o velmi důležité body, ale bohužel se nám nepovedlo bodovat. Nevyhověli jsme si v mnoha příležitostech a puky nám odskakovaly od hokejek. Prostě pořád je co zlepšovat a my na tom všem musíme jedině pracovat,“ ví hráč, který v extralize debutoval v minulé sezoně.

Nová posila z Brna také připomněla, že v minulých týdnech léčila zranění v dolní části těla. „Po fyzické stránce to nebylo ono, protože noha ještě není stoprocentní. Ale zase úplně špatné to nebylo. Čekal jsem, že se po zranění budu cítit hůř,“ řekl. A jak se Kuncovi hrálo s novými spoluhráči? „S kluky se teprve poznáváme. Samozřejmě vím, že souhra ještě nějaký čas potrvá. Snad si klapneme do noty a v dalších zápasech to bude jen a jen lepší,“ doplnil.

Svůj zatím krátký pobyt v novém působišti si pochvaluje. „Sice jsem tady chvilku, ale spokojenost je velká. Kdyby v budoucnu přišla smlouva na delší dobu, tak bych byl za ni rád. O přestupu jsem se dozvěděl tři týdny zpět, kdy o mně Olomouc projevila zájem. Kometa na přestup přistoupila a já jsem spokojen, že jsem tady,“ uzavřel.