Řekli jsme si, že do toho půjdeme naplno a výsledek otočíme, hodnotil duel Klimek

Petr Luzar, FOTO: Jiří Princ

L I B E R E C – Lépe hráči Mory na prohru v Hradci odpovědět nemohli. Na severu Čech předvedli fantastický výkon, když šesti góly (zatím nejvíce v aktuálním ročníku) sestřelili Bílé Tygry. Vydařené utkání to bylo především pro útočníka LUKÁŠE KLIMKA, který si připsal první body v sezoně.

Všechno jednou končí, i produktivní sucho v podání forvarda Lukáše Klimka. Celkem 19 zápasů svítila v kolonce „body“ nula. Tomu je ale konec. Čtyřiatřicetileté křídlo asistovalo u dvou gólů Lukáše Kucsery, které zajistily Hanákům pohodu v podobě stavu 2:6. Sám Klimek věří, že to povede k dalším bodům. „Doufám, že mě to nakopne do dalších zápasů. Na první body jsem čekal strašně dlouho, a jsem rád, že Kučis (Lukáš Kucsera, pozn. red.) ty moje nahrávky úspěšně proměnil. Nebyly to sice vyložené šance, ale on to umí trefit. Konečně jsme si zahráli spolu a dopadlo to dobře,“ ocenil Klimek přesnou mušku spoluhráče.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Do vedení se ale nejdříve dostal Liberec, jehož hráči vstřelili první dvě branky. Svěřenci trenérského dua Zdeněk Moták – Jan Tomajko ale zachovali chladnou hlavu a zápas otočili. „Začátek nebyl ideální. Hrozně rychle jsme prohrávali, ale řekli jsme si, že je dost času výsledek otočit. Spíš jsme se snažili navzájem povzbudit, abychom nesklopili hlavy. Do konce zbývalo 55 minut, takže celý zápas před námi. Řekli jsme si, že do toho půjdeme naplno a otočíme to. Nic jiného nám nezbývalo (smích). Jinak jsme ale nic zásadně neměnili,“ popsal rodák z Ostravy.

Jedním z klíčových faktorů vítězství byly skvěle sehrané přesilovky. Olomoučtí v neděli nastříleli letos poprvé tři góly v početních výhodách během jednoho střetnutí. Že by se ale o víkendu extra soustředili právě na přesilové hry, to se říct nedá. „Vůbec jsme je netrénovali. Ono je to někdy lepší. Kluci jsou v přesilovkách na puku šikovní. Umí improvizovat, a dneska to zahráli výborně. Můžeme jim pouze poděkovat za to, jak skvěle to proti Liberci zvládli,“ ocenil parádní chemii při početních výhodách autor prvních bodů v tomto ročníku.