Řípa o přesilovkách proti Vítkovicím: Nebylo to ono, povzdechl si

Michal Sobecký, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ubojovaný zápas se šťastnějším koncem pro Olomouc. Tak by se dala v krátkosti popsat bitva Olomouce s Vítkovicemi. Jedním z výrazných aktérů byl také útočník Kohoutů Jiří Řípa. Olomoucký matador se na výhře po nájezdech podílel gólem. Přesto však zůstává nohama na zemi. „Zápas nebyl jednoznačný, výhra se nerodila lehce," sdělil bezprostředně po utkání.

Trend z posledních kol se potvrdil. Olomouc sice na výrazněji lépe postavené soupeře nestačí, zato se slabšími týmy si umí poradit. Ukázala to i v posledním duelu s Vítkovicemi, které se dvě třetiny spíše bránily. Nakonec však Kohouti byli za dva body rádi.

⇒ Útočník Jiří Řípa

„Vedli jsme 1:0 a soupeř rychle srovnal v přesilovce. Pak dali na 2:1 a docela jsme se trápili. Naštěstí jsme rychle vyrovnali a potom jsme v nájezdech byli šťastnější,“ stručně popsal průběh zápasu Jiří Řípa. Se svými spoluhráči neměl lehkou práci, protože právě po Řípově brance Vítkovice brzy srovnaly.

„Přesilovku sehráli dobře, pak jim to tam spadlo. To se někdy stane,“ vyjádřil se ke hře Vítkovic v početní výhodě. Naopak pro přesilovky svého mužstva moc dobrých slov nenacházel. „ Měli jsme hlavně přesilovky. Moc dobře jsme je ale nesehráli. Nějaké šance tam byly, ale nebylo to ono,“ řekl útočník s jednadvacítkou na drese. Připustil zároveň, že stále Kohoutům vázne produktivita.

Kohouti nakonec s Vítkovicemi zažili zápas plný zvratů. Lepší úvod ze strany Olomouce nahradila matná druhá třetina. Naštěstí pro Kohouty však zařídil vyrovnání na 2:2 Dávid Buc. „Pěkně to tam dal švihem. Přibrzdil si a padlo mu to tam. Byli jsme za to šťastní. Nájezd dal taky pěkný,“ popsal ze svého pohledu branku nejproduktivnějšího hráče Olomouce. Zároveň připomněl, že se Buc stal také jedním ze dvou nájezdových exekutorů.

Právě k nájezdům podle Jiřího Řípy zápas směřoval. „ Vždycky chceme urvat aspoň jeden bod. Prodloužení s Vítkovicemi bylo už opatrné z obou stran. Na nájezd jsem nechtěl jít, nikdy nechci,“ řekl s úsměvem. Hanáci v nájezdech dokázali, že se jim v současné sezóně daří. Z šesti dovednostních soutěží ovládli zatím čtyři.

Teď ale Olomouc čeká náročný zápas. K němu svěřenci trenéra Venery zajedou až do dalekého Litvínova. Tamní mužstvo je navíc stále na nejnižších příčkách tabulky, body tedy potřebuje více než kdo jiný. „Ve hře si rozumíme, ale budeme se opět muset zaměřit na defenzívu,“ řekl krátce k budoucím střetnutím, tedy i tomu s Litvínovem, Jiří Řípa. Zmínil přitom hlavně utkání s Libercem, v němž Kohouti čtyřikrát inkasovali.