„Šance byly na obou stranách. Špatně jsme vyřešili samotný závěr duelu, kdy jsme dostali ten čtvrtý a rozhodující gól v poslední vteřině, což nám prohrálo zápas. Nedá se nic dělat, ale rozdýchává se to velmi těžce. V pátek nás však čeká další utkání, na které se musíme přichystat,“ začal své povídání obránce Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

O zisku bodů pro hosty rozhodl gól karlovarského Martina Kohouta, který byl po krátkém zkoumání rozhodčích u videa uznán. Puk přešel přes brankovou čáru ještě před závěrečným hvizdem. „Celou situaci jsem ještě neviděl. Co jsem se bavil se spoluhráči, bylo tam hodně věcí špatně. Z toho vyplynula ta situace,“ popsal.

Kohouti naskočí znovu do akce v pátek 3. února, kdy je nečeká nic lehkého. Soupeřem Hanáků budou první Pardubice, které hrají ve skvělé formě. „V pondělí dostaneme na tréninku trochu kárání. Pak už se musíme myšlenkami nastavit na pátek. Soupeře si bohužel nevybíráme a musíme přistoupit ke každému utkání stejně. Pokusíme se bodovat,“ vyzval Rašner.

Mora si do nového roku nepřenesla zrovna oslňující formu. Z posledních devíti utkání vyhrála jen třikrát. Před blížícím se play-off tak nemá zrovna pozitivní bilanci. „Je to taková fáze sezóny, ze které se musíme oklepat. Je potřeba dělat věci stejně a zlepšovat se v jednotlivých disciplínách, abychom se naladili zpátky na vítěznou vlnu,“ okomentoval hráč s číslem 27 na zádech.

Hanáci jsou momentálně šestí a stále tak mohou pomýšlet na přímý postup do čtvrtfinále. Na čtvrtou pozici schází Olomouci tři body, avšak Třinec má jedno utkání k dobru. „Chceme se o to pokusit, chceme mít lepší startovací pozici. Popereme se o to a uvidíme, jestli to vyjde,“ uzavřel Rašner.