Šancí na čtvrtý gól bylo dost, litoval mladší dorostenec Tomáš Markl

Ondřej Kubát
P A R D U B I C E - První bod získali mladší dorostenci HC Olomouc na Mládežnickém mistrovství České republiky. V pardubické ČEZ Areně dlouho trápili budějovický Mountfield, Jihočeši urvali vítězství 4:3 až v prodloužení. „Škoda, že jsme nedali čtvrtý gól my, šance jsme na něj měli,“ smutnil hrdina duelu Tomáš Markl.

Mladší dorostenci se do zápasu dostávali pozvolna. „V první třetině to nebylo ono. Hráli jsme špatně, nedávali jsme branky a necpali jsme se do zakončení. V dalším průběhu utkání jsme výkon zlepšili, ale neměli jsme štěstí, nepadalo nám to tam,“ popisoval útočník Markl.

⇒ Tomáš Markl

Právě Markl se stal hrdinou dne, když ze tří branek Olomouce dvě dal a na jednu přihrál. Nejprve v prostřední části v oslabení snižoval na 2:3. „Objel jsem beka a vystřelil jsem pod víko. Spadlo to tam, ani jsem tu střelu neviděl,“ usmíval se.

Ve třetí periodě pak srovnal na 3:3. A radost měl velikou. „To bylo z buly, někdo kotouč možná trochu tečoval, padlo to se štěstím,“ uvedl skromně.

V dalších minutách byla Olomouc jasně lepší a Budějovické dostala pod drtivý tlak. „Myslím si, že soupeř chtěl víc vyhrát. Na příští zápas se musíme připravit lépe. Je to škoda,“ přiznal Markl.

Mladé talenty hlasitě podporovali z tribun ČEZ Areny rodiče. „Vnímali jsme to, jsme rádi, že nám fandí. Měl jsem tady mámu i tátu,“ prozradil střelec večera.

V pátek ve 13 hodin čeká na Kohouty druhý duel ve skupině B proti Plzni. A aby postoupili do semifinále, musí získat dva body. V opačném případě si zahrají jen o páté místo a večer pojedou domů. „Máme na ni, musíme makat a vyhrát. Těšíme se na to,“ burcuje mladý forvard.

A trenér Kamil Přecechtěl dodává: „K zápasu přistoupíme tak, že potřebujeme vyhrát, nebudeme kalkulovat, že nám stačí dva body. Vyhrát potřebuje i Plzeň, takže si myslím, že to bude další kvalitní utkání. Plzeň bude po dni odpočinku, my ne, takže soupeř bude mít výhodu. Mužstvo je ale dobře kondičně připravené, takže to nebude rozhodující.“

Průběh duelu můžete znovu sledovat na onlajny.cz, přímý televizní přenos pak na www.tvcom.cz.