Sedmý tým tabulky navštíví šestého, Olomouc se chystá do Hradce

Tomáš Schmiedt, Ondřej Kubát
O L O M O U C - Po výhře v prodloužení nad berounskými Medvědy by Hanáci rádi získali body i na východě Čech, kde se představí proti Hradci Králové, aktuálně šestému celku prvoligové tabulky. První vzájemný zápas letošní sezóny vyšel lépe moravskému klubu, který zvítězil na svém ledě 4:3. Odvetu tohoto střetnutí můžete sledovat v sobotu od 18 hodin v ČEZ stadionu v Hradci Králové.

Ve středu si to Olomoučtí doma rozdali s Berounem. Po první bezbrankové části se podařilo Kohoutům otevřít gólový účet zápasu v polovině prostřední třetiny, hosté ale ještě do začátku druhé sirény stihli srovnat krok. Utkání se tak protáhlo až do prodloužení, ve kterém vystřelil Hanákům druhý bod Tomáš Zbořil.

Tomáš Zbořil
Hradec si to v posledním souboji namířil do Písku, kde o svém triumfu rozhodl už ve třetí minutě, kdy se za VCES trefil Jaroslav Roubík. Hosté pak už jen do závěrečného hvizdu navyšovali své skóre, a zaslouženě si tak odvezli z KOMTERM ARENY vítězství 4:0, čímž si v tabulce upevnili šestou příčku.

Naposledy se Hanáci s Hradcem střetli před dvěma měsíci. Tehdy Olomouc na svém kluzišti vydolovala proti Východočechům tři body za výhru 4:3. „Hradec je dobrý soupeř, hraje se s ním atraktivní ofenzivní hokej, takže se na ten zápas těšíme. Samozřejmě chceme vyhrát,“ ujišťuje své fanoušky o touze po třech bodech Tomáš Zbořil.

Proti Berounu spotřebovali Kohouti na dvě trefy padesát jedna střel, v Havlíčkově Brodu jim k šesti brankám stačilo „pouhých“ čtyřicet jedna. Možná se tedy Mora proti Východočechům spíše gólově prosadí než na vlastním kluzišti, kde musí bušit do uzavřené defenzivy soupeře. „Venku se hraje trochu jinak než doma. Beroun jenom vyloženě bránil, pak je strašně těžké útočit. My jsme udělali jednu chybu, když jsme propadli, a oni nám z toho dali gól,“ posteskl si olomoucký forvard.

V dalších zápasech, počínaje tím s Hradcem, by měl nejen obranným řadám Olomouce pomoci zkušený bek Radim Tesařík. Vedení hanáckého klubu si totiž od něj dokonce slibuje zlepšení v ofenzivní činnosti svého celku. Za svou bohatou kariéru se Tesařík v soutěžních utkáních trefil dvaasedmdesátkrát, v reprezentaci si ke svým statistikám přidal ještě jeden zásah.

Jestli tedy potvrdí Olomouc svou formu ve venkovních zápasech nebo se gólmanovi Hradce Králové podaří zopakovat čisté konto z předchozího klání, se rozhodne v sobotním utkání začínajícím v 18 hodin v královéhradeckém ČEZ stadionu. Střetnutí, které lze také sledovat ve formě on-line textového přenosu, dostala na starost trojice rozhodčích Florian – Lučan, Svoboda.

Sestavy z minulého kola

HC VCES Hradec Králové: Luňák – Hendrich, Višňák, Chmelíř, Čáp, Vágner, Křetínský – Kubica, Roubík, Moskal – J. Hruška, Budínský, Koudelka – O. Hruška, Volráb, Kadlec. Trenér: Jiří Mička.

HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň – Zbořil, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Polodna, Řípa – Smejkal, Brančík, Coufal. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.