Před sezónou 2015/2016 došlo v kádru Olomouce k několika změnám. Proběhla také výměna trenéra, když Petra Fialu nahradil Zdeněk Venera. Bývalý kouč Zlína, Karlových Varů, Komety a Pardubic se chtěl blýsknout také v hanácké metropoli.

Vstup do základní části příliš optimální nebyl. Kohouti v prvních třech kolech vybojovali jen dva body, přičemž skórovali celkově třikrát. Ubojovanou výhrou ve 4. kole s Plzní se ale vše pootočilo, následně pak Mora zvítězila v Brně i doma s Chomutovem, tudíž konec září mohla hodnotit kladně.

Umírněný útok, ale naprosto perfektní defenzíva v čele s brankářem Branislavem Konrádem. Takto by se dal charakterizovat úvod října. Olomouc třikrát za sebou brala tři body po fotbalových výsledcích 2:1, 2:1 a 1:0. V tu chvíli měla už sedmizápasovou bodovou sérii, kterou postupně navyšovala získaným bodem s Vítkovicemi a Litvínovem.

Desátý zápas v řadě s bodovým ziskem oslavila jednoznačnou demolicí třineckých Ocelářů 6:0. Téměř vyprodaná plecharéna sledovala dominanci domácího celku. Úřadující vicemistr z Třince soupeři v ničem nestačil, zápas se povedl dvougólovému Marku Lašovi.

Slavící Martin Vyrůbalík v zápase s Třincem

Bodovou šňůru Mora už nenatáhla, poněvadž ve 14. kole podruhé v ročníku nestačila na Spartu. Doma se jí v tu chvíli nevedlo dle představ, nicméně důležité body posbírala z kluzišť Zlína a Plzně.

Svěřenci Zdeňka Venery si i nadále udržovali stabilní výkonnost a pohybovali se na předních příčkách celé soutěže. Před domácí partií se Spartou 11. prosince dokonce okupovali čtvrtou pozici. Novinové titulky měly o největším překvapení dosavadního průběhu sezóny jasno.

Okolo Vánoc sice Kohouti lauf ztratili, nicméně výraznější sérii porážek nedopustili. Výrazně pomohly tři domácí výhry v řadě na počátku kalendářního roku 2016, kdy se na olomouckém Zimním stadionu musely sklonit celky Pardubic, Karlových Varů a Vítkovic. Rázem z toho byla další bodová série, která tentokráte čítala osm zápasů od 17. ledna do 17. února.

Přímý postup do čtvrtfinále se neustále přibližoval. Olomouc uspěla v Pardubicích a Karlových Varech, na konci února ale podlehla Liberci i Vítkovicím. Hanáci měli vše ve svých rukou. V předposledním kole zdolali 4:1 Litvínov a v tom posledním 2:0 Třinec. Po základní části obsadili naprosto fantastické páté místo s 85 získanými body. Na třetí královéhradecký Mountfield ztratili jen tři body.

Show Branislava Konráda a Miroslava Holce po postupu do čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále změřili síly s Plzní, která měla výhodu domácího prostředí.

Úporný první zápas nabídl jedinou branku, až v 77. minutě překonal vynikajícího Branislava Konráda domácí Tomáš Svoboda. Těsná porážka Kohouty poznamenala. Ve druhém zápase, ve kterém mimo jiné padlo 52 trestných minut, se znovu radovala Škoda, tentokrát poměrem 4:2. Ani třetí utkání série nedopadlo, a proto měla Plzeň k dispozici čtyři mečboly.

Nejrychlejší možný konec z toho ale nebyl. Plecharénu rozveselila výhra 2:1 po trefách Miroslava Holce a Matěje Pekra. Gólově úsporný byl i pátý duel, který ale zvládla Plzeň. Celkově v sérii triumfovala 4:1 na zápasy.

Děkovačka Hanáků po výhře ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série

Olomouc obsadila konečnou šestou pozici, poněvadž po základní části hůře postavená Mladá Boleslav postoupila přes Hradec Králové do semifinále.

Nejproduktivnějším olomouckým hráčem v základní části byl Dávid Buc, jenž zapsal 31 kanadských bodů. Více než dvacet bodů měli také Marek Laš, Martin Vyrůbalík, Pavel Skrbek, Jakub Herman a Miroslav Holec. Procentuálně nejlepším brankářem základní části se stal Branislav Konrád s 92,96% úspěšností zákroků. Vychytal hned 24 výher svého celku.

Soupiska 2015/2016

Brankáři: Branislav Konrád, Tomáš Vošvrda, Jakub Urbisch

Obránci: David Škůrek, Tomáš Houdek, Pavel Skrbek, David Nesvadba, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Martin Vyrůbalík, Jakub Matai, Robin Staněk, Jakub Galvas, Tomáš Valenta

Útočníci: Michal Vodný, Miroslav Holec, Jan Knotek, Tomáš Mikúš, Jan Eberle, Dávid Buc, František Skladaný, Jiří Řípa, Aleš Jergl, Marek Laš, Petr Kafka, Jakub Herman, Adam Zeman, Roman Rác, Matěj Pekr, Radim Kucharczyk, Vlastimil Dostálek, Peter Húževka