Skvělý týmový výkon. Šlapali jsme od začátku do konce, těšilo Milana Ostřanského

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se utkání s Pardubicemi povedlo na výbornou. Svou letošní premiéru v dresu olomouckého áčka zažil i kapitán juniorů. „Musím říct, že je to hlavně úplně jiná soutěž. Je to jako by o tři kategorie jinde. Ale mně se hrálo dobře,“ tvrdil Milan Ostřanský. Ve čtvrtek mají Kohouti možnost výborný výkon zopakovat v roli hostů. Od 18 hodin je totiž na programu odveta s Pardubickými, a to netradičně na zimním stadionu ve Žďáru nad Sázavou.

Olomoučtí hokejisté znovu dělali svým fanouškům radost. Po atraktivním duelu s Dinamem Minsk přivítali na svém ledě Pardubice, v jejichž kádru se našel i fanouškům Mory velmi dobře známý hráč, a to Tomáš Halász. Ten ale do utkání nezasáhl, do brány se totiž postavil jeho mladší kolega Karel Vejmelka, který ale přihlížel tomu, jak postupně končí v síti čtyři přesné střely Hanáků. „Myslím, že to byl skvělý týmový výkon. Šlapali jsme od začátku až do konce. Tři góly v první třetině Pardubice určitě zlomily a nás naopak povzbudily do zbytku zápasu. Pak jsme přidali ještě jeden a už to udrželi,“ neskrýval nadšení Milan Ostřanský.

⇒ Útočník Milan Ostřanský

Tři rychlé góly z úvodní dvacetiminutovky ale Kohouty neukolébaly. Domácí hráči sice mohli být klidnější, do konce zápasu však zbývalo ještě čtyřicet minut. Pardubice se ale přes olomoucké hráče nedostávaly do větších šancí. „Před zápasem jsme si řekli, že obránci musí dávat kotouče vzadu rychle po mantinelech nebo na najetého hráče vepředu, což se nám dařilo plnit. Tím pádem jsme se dostávali i do rychlých protiútoků. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, takže jsme Pardubice ani nepouštěli do přečíslení nebo velkých šancí,“ objasnil zvolenou taktiku.

Právě čtvrtá lajna červenobílých ve složení Ostřanský – Králík – Zuzin, přidala třetí gól večera. „Já osobně jsem strašně rád za to, že jsem od trenérů dostal poprvé s extraligovou Olomoucí příležitost, i když jsem absolvoval s áčkem jen jeden trénink ráno před zápasem. S Kraldou (Lukášem Králíkem) jsme ale hrávali i minulý rok a Peter Zuzin je parádní hráč. Myslím, že jsme tam byli hlavně od toho, abychom nedostávali góly, což se nám podařilo splnit a naopak jsme ještě jeden přidali, takže jsem spokojený,“ byl rád dvacetietý forvard.

Kapitán olomoucké juniorky tak sehrál už druhý zápas ve dvou dnech, když v pondělí odcestoval s juniory do Poruby a v úterý se s áčkem postavil Pardubicím, před extraligovou sezónou pro něj vůbec poprvé, celkově však dres A týmu Hanáků oblékl potřetí. „Musím říct, že je to hlavně úplně jiná soutěž. Je to jako by o tři kategorie úplně jinde. Ale mně se hrálo dobře, protože od kluků nedostanete jedinou špatnou přihrávku. Všechno je to o pohybu a i přihrávky od beků v áčku a v juniorce se nedají srovnat. Bylo to super,“ usmívalo se levé křídlo, které juniorskou 66 na dresu u áčka vyměnilo za číslo 24.

⇒ HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

K odvetě do Žďáru nad Sázavou, Mora chce proti Pardubicím i druhou výhru

Hned o dva dny později změří síly týmy, do jejichž klubových barev patří červená, podruhé. Tentokrát ale vyrazí na cestu Kohouti a jejich cílem bude Žďár nad Sázavou, kde se přátelské utkání odehraje. Po prvním vzájemném zápase Pardubičtí prohlásili, že rozhodně nastoupí v silnější sestavě, ani hokejisté Olomouce pravděpodobně ale nevyjedou k utkání ve stejném složení. „Můžou nastoupit v silnější sestavě, ale my tam také pojedeme s dobrým týmem. Musíme podat kvalitní výkon a určitě budeme chtít vyhrát,“ burcoval Peter Zuzin.

⇒ Útočník Peter Zuzin

Je možné, že se na domácím ledě mezi tři tyče postaví exolomoucký Halász, který v „plecharéně“ plnil roli dvojky. Někteří hokejisté Mory by tak mohli mít určitou výhodu, na toto téma se však v kabině nediskutovalo. „Uvidíme, co bude ve čtvrtek, nějak jsme se o tom nebavili. Brankář jako brankář, bude záležet na nás, jak budeme proměňovat šance, podle toho bude vypadat zápas i výsledek,“ věděl slovenský reprezentant.

Červenobílí mají za sebou šňůru tří vítězství, když si poradili s Třince (2:1), Dinamem Minsk (3:2sn) a Pardubicemi (4:0). Že by je však úspěch ukolébal, se Zuzin nebojí. „Každá výhra nás potěší a dodá nám sebevědomí. Bojujeme o místa v sestavě, takže každý určitě bude hrát naplno a snažit se odevzdat co nejlepší výkon,“ tvrdila rozhodně předsezónní posila Olomouce.

Ani tým z města perníku si v přípravě nevedl špatně. Prozatím stihl odehrát tři utkání, kdy nejprve porazil Mladou Boleslav 4:3, poté si poradil i se Znojmem, kterému vstřelil nepopulárního bůra (5:3). Narazil až v duelu s Olomoucí a v odvetě tak zcela jistě bude chtít porážku Kohoutům vrátit.

Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí do místa střetnutí, tedy do Žďáru nad Sázavou, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na zimní stadion činí 50 Kč. Utkání startuje v 18 hodin.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Trvaj – Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Janáček, Dresler, Staněk, Škůrek, Rašner – Pekr, Patera, Laš – Jergl, Kucharczyk, Herman – Rác, Diviš, Buc – Zuzin, Králík, Ostřanský. Trenér: Petr Fiala.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka – Gregorc, Ščotka, Sedlák, Zdráhal, Havlík, Škvor, Nedbal – Poulíček, Nahodil, Voženílek – Kolář (C), Cetkovský, Semorád – Půhoný, Kaut, Moučka – Pipek. Trenér: Zdeněk Venera.