Snažili se, bojovali, ale prohráli: Je to zklamání, řekl za všechny Brančík

Ondřej Kubát
H A V L Í Č K Ů V B R O D - Žádné peklo se nekonalo, přesto to Hanákům nevyšlo. Velkou a hlasitou podporu na tribunách nedokázali hokejisté Mory přetavit ve vítězství. Dlouho se sice drželi, ale v závěru měli více sil domácí Rebelové. Ti tak rozhodli o svém postupu do semifinále. „Je to moc čerstvé, ale všichni jsme po tom sobotním domácím zápase věřili, že se ještě domů vrátíme,“ smutnil kapitán Richard Brančík.

Po zápase mu moc do řeči nebylo. Jako kapitán nedokázal svůj tým přenést přes nástrahy čtvrtfinále a sezóna tak Moře skončila nezvykle brzo. „Nejen u mě, ale u všech kluků panuje zklamání. Věřili jsme, že sérii ještě dotáhneme domů na sedmý zápas,“ přiznal Brančík.

⇒ Richard Brančík

Hanáci v Kotlině začali špatně a po úvodní dvacetiminutovce prohrávali o dva góly. „Ve druhé části se nám ale podařilo stáhnout náskok soupeře. Jen škoda, že jsme nezvládli další gólové situace, protože jsme byli lepším týmem,“ litoval.

Zkušený forvard věděl, že ve druhé části se lámal chleba. Zatímco Řípa a Kucharczyk nastřelovali tyčky, domácí Holec z ničeho nic ujel a z ojedinělé šance skóroval. „Tam jsme si to prohráli. Soupeř pak dal gól v oslabení na 3:2, pak ve třetí části přidal čtvrtý a bylo hotovo,“ věděl.

„Je to zklamání a hlavně neúspěch. Chtěli jsme minimálně do semifinále a náš tým na to měl,“ nebral si Brančík servítky.

Trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák neunesl sobotní porážku v pátém zápase a sliboval Olomouci peklo. To se nakonec nekonalo. Tradičně ztichlá Kotlina fandila pořádně až v závěru, naopak fanoušci Mory se vytáhli. „Musíme jim poděkovat, protože byli dokonce víc slyšet než domácí. Hlavně fandili, i když se nedařilo,“ vážil si Brančík podpory.

Přesto si Rebelové jedno pekelné opatření nenechali ujít. Hostujícímu týmu přidělili malou žákovskou šatnu. „To nás ale vůbec nerozhodilo, vypadalo to jako na našem stadionu, takže žádný problém,“ smál se Brančík.