Spokojenost po všech stránkách, hlásí Dalibor Řezníček. Jak se těší na utkání ve Zlíně?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Po jedenácti sezónách strávených v A-týmu zlínských Beranů se Dalibor Řezníček rozhodl poprvé v kariéře změnit působiště. V létě si to třicetiletý obránce namířil na Hanou, kde stačil vstřelit už tři branky, přestože v jeho popisu práce jsou především defenzivní úkoly. O svých pocitech se rozpovídal v rozhovoru pro klubový web.

Jak jste se v Olomouci zabydlel?

Je to super. Jsem maximálně spokojený jak po hokejové, tak osobní stránce. Město je krásné, takže s rodinou jsme si zvykli bez větších problémů. Nemůžu si na nic stěžovat, všechno je perfektní.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Kohouti jsou po dvaceti zápasech na sedmé příčce. Panuje s výsledky i výkony spokojenost?

Bodově to špatné není. Je však škoda, že nám některé zápasy protekly mezi prsty. Častokrát jsme ztratili první třetinu o dva nebo o tři góly. Bodů tedy mohlo být více, ale za třiatřicet jsme rádi. V další části soutěže je chceme sbírat v podobném tempu.

Tým se ale trápí v produktivitě, neboť vsítil jen 48 branek. Čím to, že se jich nedaří sázet více?

Většina mančaftů hraje velmi dobře z defenzívy, tudíž se k nim o to hůře dostává. Šance si vytvořit umíme, ale musíme je daleko lépe proměňovat. Na produktivitě je třeba jednoznačně zapracovat.

Uplynulé střetnutí s Libercem ale bylo přesným opakem, poněvadž jste vyhráli 6:4. Byla to velká úleva, že jste se takto rozstříleli?

Odehráli jsme asi nejlepší utkání v sezóně. Konečně jsme v zakončení měli to potřebné štěstí. Napadalo to tam, což se v konečném výsledku potvrdilo. Tří bodů z Liberce si vážíme, protože zrovna tam se rozhodně jednoduše nehraje.

Dalibor Řezníček na předzápasovém rozbruslení
Foto: Alena Zapletalová

Vy konkrétně jste v letošním ročníku vstřelil už 3 branky, což je na obránce velmi dobrá bilance. Jistě to potěší, že?

Za každý gól či asistenci jsem rád, obzvlášť ve chvíli, kdy to týmu pomůže k vítězství. V hlavě to ale nemám. Když můžu přispět trochou vody do mlýna, je to jedině dobře. Budu se tedy snažit, ať pomůžu co nejvíce.

Většinu utkání jste odehrál v obranném páru s Tomášem Dujsíkem. Je znát, že si postupem času daleko více vyhovíte?

Při každém tréninku se spolu bavíme, co je dobře, a co by bylo třeba udělat jinak. Každým zápasem to je lepší a lepší. Spolupráce s Tomášem je dle mého názoru výborná.

Oproti loňské sezóně se diváci znovu vrátili na stadiony. Co vůbec říkáte na atmosféru v plecharéně?

Paráda. Je to úplně něco jiného. Dodává to obrovskou sílu, hlavně tedy v domácím prostředí. Dalo by se říct, že hokej bez fanoušků je úplně jiný sport než s nimi. Doufám, že ta špatná doba je už za námi a žádné další restrikce nepřijdou. Ale to my neovlivníme. V tuto chvíli jsem strašně rád, že diváci na stadion chodí.

Pojďme k příštímu utkání, které vás čeká na ledě Zlína. Pikantní duel, že?

Moc se těším. Vlastně vůbec poprvé v kariéře se ve Zlíně představím jako host. Zápas si užiju. Pevně doufám, že vyhrajeme.

Pro vás jakožto bývalého hráče Zlína musí být složité sledovat na dálku, jak se Berani krčí na poslední příčce. Co na to říkáte?

Samozřejmě to sleduji. Uvidíme, jestli tam přijde během pauzy nějaká vzpruha. Pochopitelně Zlínu budu fandit, ať Kladno na konci sezóny předstihne. Věřím, že body sbírat začne, ale samozřejmě až po našem vzájemném zápase. Jak už jsem říkal, my tam budeme chtít za každou cenu uspět.

Dalibor Řezníček v zápase proti Mladé Boleslavi
Foto: Alena Zapletalová