Třiadvacetiletý útočník nechyběl už na prvním tréninku Kohoutů. Vůbec poprvé se tak setkal se svými novými spoluhráči. A jak sám přiznal, nad nabídkou Olomouce se dlouho rozmýšlet nemusel. „Dostal jsem nabídku a musím říct, že se mi to tu líbí. Byly i jiné nabídky, ale líbí se mi i styl Olomouce, tak proto,“ řekl Vojtěch Tomeček.

Pro příští sezónu je pro mladého forvarda důležitý hlavně týmový úspěch, ke kterému chce Hanákům svými výkony pomoci. „Budu se soustředit na to, jaké podávám výkony, abych pomohl týmu a aby to v něm klapalo. Budu se snažit plnit věci, které dostanu za úkol a řídit se pokyny,“ tvrdil skromě.

Nad otázkou, jakým typem hráče je, ale hokejista, který nedávno oblékl dres reprezentačního áčka, poměrně váhal. „Ani nevím, hlavně asi technický a bojovný typ,“ smál se.

Přesto, že některé své spoluhráče zná díky vzájemným zápasům v první lize, ve svém novém působišti se šikovný útočník teprve rozkoukává. „Než se člověk zabydlí a seznámí s klukama, vždycky je to těžké. Musím ale říct, že první den byl super,“ nešetřil chválou útočník, který přišel do Olomouce z Chomutova.

I trénink, který měl odstartovat přípravu na novou sezónu, byl pro Tomečka něčím novým. Kohouti přibližně 45 minut věnovali běhání a předsezónní posila chvíli lovila v paměti, kdy naposled podobný trénink zažila. „Na prvním tréninku jsme běhali a ani nevím, kdy naposled jsem tohle dělal,“ usmíval se. „Asi ve Varech. Určitě je to dobré oživení. I trénink to byl dobrý,“ dodal hokejista, který pravidelně nastupoval také v mládežnických reprezentacích.