Tomajko: Zasloužili jsme si vyhrát. Kučera: Šance jsme měli my

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Olomoucká Mora sice první regionální derby sezóny výsledkově ovládla jednoznačně v poměru 7:2, trenéři Jan Tomajko a Radek Kučera se však po závěrečné siréně příliš při hodnocení neshodli. Zatímco se trenér Hanáků tvářil spokojeně a považoval vítězství za zasloužené, kouč Draků uvedl, že Olomouc lepší nebyla, jen měla větší štěstí v koncovce.

Domácí trenér Jan Tomajko měl k úsměvům důvody. Tým Mory má parádní formu, vyhrál pět z posledních šesti zápasů a v tabulce se usadil s tříbodovým náskokem na výborném druhém místě. Na vedoucí Ústí navíc ztrácí tři body, tedy jediný zápas.

⇒ Trenér Jan Tomajko

A formu potvrdili Kohouti i v derby Olomouckého kraje proti Šumperku. „Myslím si, že jsme hráli dobře a že jsme si vytvořili spoustu šancí. Mohli jsme klidně vstřelit více branek. Je ale pravda, že jsme i soupeře pustili do spousty příležitostí, nicméně jsme si zasloužili vyhrát,“ uvedl po utkání Jan Tomajko.

Mírná nespokojenost však panovala s defenzivní prací hanáckého oddílu. „Hráli jsme dobře dopředu, naopak dozadu to nebylo tak, jak bychom si představovali,“ přiznal.

To trenér Šumperka Radek Kučera netradičně na pozápasové tiskové konferenci hodnotil utkání až jako druhý, nepsané pravidlo přitom hovoří, že hosté dostávají přednost. Chtěl ale reagovat na domácího kouče.

„Nechci, aby to znělo nějak namyšleně, ale nesouhlasím s tím, že by nás Olomouc přehrávala. Všichni jsme na zimním stadionu viděli, že jsme si šance vytvářeli my a Olomouc dala takové slepené góly, dorážky ze vzduchu a po různých tečích,“ nelíbilo se Kučerovi.

A bývalý kapitán Kohoutů pokračoval: „Rozhodně to nebylo tak, že by nás soupeř přečíslil nebo nás přehrával. Dojeli jsme na to, že jsme neproměnili šance, nepadli nám tam čtyři góly. Když jsme se zvedli, tak Olomouc měla viditelné problémy,“ všiml si.

⇒ Trenér Radek Kučera

„Doplatili jsme na smolně inkasované góly a naopak jsme nedokázali proměnit tutové šance,“ stěžoval si Kučera na hokejový osud.

„Moc hezkých akcí v hokeji není, góly se prostě dávají z dorážek. Je jich nejvíc po takových akcích,“ reagoval vzápětí Jan Tomajko, po duelu tradičně velice klidný.

Ke všemu tomu přišel ještě jeden nehokejový moment. V první části si daly oba týmy vynucenou pauzu kvůli dýmovnici vhozené pod sektor hostů.

„Měli jsme dvě šance, bohužel jsme je neproměnili a potom přišlo přerušení zrovna v době, kdy jsme byli ve velkém tlaku. Za to my ale bohužel nemůžeme, že si pořadatelé nepohlídají domácí fanoušky, kteří byli vyvedeni ze stadionu,“ dodal trenér Draků Radek Kučera.

Šumperku tak nezbývá, než se pokusit obnovit svou domácí neporazitelnost a ve středu zvládnout Benátky. Olomouc hraje také doma, od 18 hodin hostí Beroun.

FOTO: Zdeněk Polák a hokejsumperk2003.cz