Obránce Tomáš Dajčar v letošním roce pravidelně nastupuje za starší dorost, odehrál ale také už tři utkání v olomoucké juniorce. Oběma týmům teď ale bude několik dnů chybět. Urostlý bek patří už ke stálicím obrany české sedmnáctky, a tak ani tentokrát nemohl chybět ve výběru trenéra Petra Hakena.

Česká sedmnáctka absolvuje další zámořskou akci, a to prestižní World Hockey Challenge v kanadském Sault Ste. Marie. Výběr se lvíčkem na dresu nastoupil už 27. října v přátelském utkání proti Finsku, kterému ale podlehl 0:3. Od 30. října do 1. listopadu se Češi v základní skupině postupně utkají s Američany a černým a bílým výběrem Kanady. Ve skupině B změří síly červený tým Kanady, Švédsko, Finsko a Rusko.

Pozvánku do reprezentace, tentokrát ale do dvacítky, obdrželi také dva olomoučtí útočníci. Trenéři slovinského národního týmu nezapomněli s nominací na forvardy juniorky Roka Macuha a Matice Jekliče, kteří od 31. října do 5. listopadu odehrají Turnaj čtyř zemí v Itálii. Slovinský národní tým se postaví domácím Italům, Francii a Maďarsku.