Třinci jsme to usnadnili. Góly jsme mu darovali po chybách, smutnil Jiří Ondrušek

Daniel Fekets
T Ř I N E C - Ani třetí letošní vzájemné střetnutí s lídrem tabulky z Třince nebylo jednoznačné. Hanáci ve Slezsku po první třetině díky gólu Petra Strapáče vedli, avšak využitá třinecká přesilovka a trefa Arona Chmielewského ve třetí části překlopila utkání na stranu Ocelářů. Za ty se ještě v úplně poslední sekundě prosadil ranou do prázdné branky Tomáš Marcinko.

Předehrávka 57. kola snad pro kohouty lépe začít ani nemohla. V 6. minutě předal Jiří Ondrušek touš Petru Strapáčovi, jehož nahození si do branky srazil Vladimír Dravecký. Vyrovnání se dostavilo ve 23. minutě, kdy přesilovou hru Třince potrestal Petr Vrána. Celé situaci předcházel trest za příliš mnoho hráčů na ledě. „Útočníci si k tomu něco vysvětlovali, já jsem byl bokem. Ani přesně nevím, kde ta chyba vznikla. Na to se musíme pak podívat,“ řekl kapitán Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Opticky vyrovnaný souboj nasměroval na stranu úřadujících mistrů polský útočník Aron Chmielewski, jenž se po sedmi minutách třetí třetiny perfektně zorientoval v předbrankovém prostoru. Kohouti se sice následně hnali za vyrovnáním, ale brankáře Mazance podruhé v utkání nakonec nepřekonali. „Bolí to hodně, protože šancí tam bylo dostatek. Bohužel jsme ale vstřelili jen jeden gól. Třinci jsme to zároveň usnadnili tím, že jsme mu darovali branky po našich chybách,“ přemítal pětatřicetiletý patriot.

„Těžko se ten zápas hodnotí. Vyrovnaný duel proti lídrovi tabulky a my se necháme dvakrát vyloučit za špatné střídání. To se prostě nesmí stávat,“ navázal bek s číslem 23 na dresu.

Už v neděli čeká Olomouc další venkovní zápas, tentokráte na ledě karlovarské Energie. Bude se jednat o utkání dvou tabulkových konkurentů. „Do dalších dnů máme určitě na co navazovat. Na druhou stranu porážka jako teď v Třinci bolí o to více. Někdy je lepší hrát špatně a dostat dardu, než hrát dobře a odejít bez bodu. Alespoň remízu jsme si zasloužili,“ uzavřel Ondrušek.