Ukázali jsme výbornou týmovou soudržnost a ducha, chválil si Tomáš Dujsík

Kristýna Nováková
K L A D N O – K poslednímu utkání roku 2019 Hanáci nastoupili v Kladně. Domácí Rytíři byli sice dlouhou dobu ve dvoubrankovém vedení, Kohouti ale prokázali houževnatost a zejména díky dvěma trefám Jiřího Ondruška dotlačili zápas do prodloužení. V něm po necelé půl minutě rozhodl Lukáš Klimek a Hanáci si tak ze středních Čech vezou dva body. Jednou asistencí se na výhře podílel také obránce Tomáš Dujsík, nejvytěžovanější olomoucký hráč utkání.

Olomouc musela na Kladně otáčet nepříznivý stav – dvěma rychlými trefami ve 13. a 15. minutě se totiž domácí dostali do dvoubrankového vedení. Snížit dokázal až na sklonku druhého dějství Zbyněk Irgl (po asistenci právě Tomáše Dujsíka). Ve 49. minutě pak vyrovnal Jiří Ondrušek, ale Rytíři dokázali znovu odskočit. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se ale o slovo svou další dělovkou přihlásil Jiří Ondrušek a šlo se do prodloužení. To Hanáci uťali už po 25 sekundách. „Rozhodující bylo určitě, že jsme ukázali výbornou týmovou soudržnost a ducha, a i za nepříznivého stavu jsme se nevzdali, a nakonec brali o bod víc,“ chválil svůj tým Tomáš Dujsík „Trochu jsme jim vrátili to otočení skóre z předchozího zápasu na Kladně,“ narážel na nepovedené utkání z letošního podzimu, v němž Hanáci ztratili tříbrankové vedení a nakonec prohráli v prodloužení.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Kladno se už od konce listopadu musí obejít bez Jaromíra Jágra, Tomáš Dujsík si ale nemyslí, že by to mělo velký vliv na výkony týmu. „Jágr je určitě stále klíčovou postavu na ledě a hráč jeho kalibru by chyběl každému týmu… ale myslím si, že jeho přínos je dost velký i na střídačce. Takže bych úplně neřekl, že by to mělo nějaký markantní vliv na výsledky,“ řekl sedmadvacetiletý obránce.

Hned dva góly dali v pondělí Hanáci v přesilovkách. Využití hry v početní výhodě je přitom letos pro Olomouc spíše výjimečné, využití přesilovek totiž mají Kohouti druhé nejhorší v lize (13,39 %). „Ty přesilovky je třeba zlepšit,“ pokyvoval hlavou Dujsík. „Nevím, čím přesně to je, ale určitě hraje velkou roli nějaká výsledková pohoda, kterou teď zrovna nemáme, ale věřím ve zlepšení.

Tomáš Dujsík proti byl s ice timem 22:36 nejvytěžovanějším hráčem Olomouce a rozhodně to nebyla nějaká výjimka. V posledních zápasech totiž mladý obránce dostává na ledě velký prostor a mezi nejvytěžovanější hráče Olomouce patří dlouhodobě. „Hrozně si to užívám a jsem za to hrozně rád. Člověku to přidá i sebevědomí, doufám, že to tak bude pokračovat a za důvěru trenérů budu splácet výkony s rostoucí tendencí,“ věří.

Rok 2019 budou Hanáci uzavírat na 10. místě se ziskem 41. bodů. Podle Dujsíka má ale tým na víc. „Všichni v kabině cítíme, že náš tým má na to být v tabulce výš. Doufám, že v druhé polovině nasadíme lepší výsledkovou laťku,“ přeje si do nového roku. Na Silvestra hráči absolvovali pozápasových trénink, na Nový rok mají volno. Už v pátek 3. ledna se ale na domácím ledě představí proti Plzni. Kalendář extraligy je neúprosný a v období Vánoc a Silvestra se hraje ob dva dny. Na nějaké odpočívání tak není čas. „Jsme profesionálové, musíme být připraveni pořád a podřídit tomu všechno – občas i tu rodinou pohodu, která by o Vánocích mohla být. Trochu k tomu svádí ta sváteční nálada, ale my si nic podobného dovolit nemůžeme. Zvlášť v naší pozici,“ uzavírá bek s číslem 6 na zádech.