Ve druhé třetině jsme to mohli přetočit na naši stranu, litoval Jan Lukáš

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Proti Karlovým Varům Hanáci sice otevřeli gólový účet utkání, ze tří bodů se však nakonec radovali, po téměř třech letech na ledě plecharény, Západočeši. Jan Lukáš se v domácím brankovišti snažil seč mohl, ale ani to nakonec k bodům nevedlo.

„Zase jsme prohráli... mrzí to, protože myslím, že Vary byly hratelné,“ začal olomoucký brankář s hodnocením utkání- „Je pravda, že hrály dobře dopředu a tlačily se do brány, ale měli jsme tam několik šancí,“ poukázal. „Ve druhé třetiny, kdybychom to proměnili za stavu 1:2 nebo 1:1, tak by se ten zápas mohl vyvíjet jinak.“

⇒ Brankář Jan Lukáš

V loňské sezóně Kohouti Energii porazili ve všech čtyřech vzájemných zápasech, naposledy se Energetici radovali z vítězství téměř před rokem - 29. 1. 2019, kdy vyhráli na domácím kluzišti. Karlovarská série proher v plecharéně je ještě o něco delší a datuje se na playout 2017. Tehdy Západočeši odjížděli z Olomouce s výhrou 2:6 (7. 3. 2017). „Dobře napadali, ale je to bruslařské družstvo a oni takhle hrají. Možná nás ubruslili a pak nám chyběly síly,“ přemýšlel Lukáš o hře soupeře.

Hanáci nepatří mezi týmy, které by góly střílely po hrstech, v letošní sezóně se však Hanákům gólově nedaří ani doma. Popáté dali v plecharéně jen jeden jediný gól. „Je to těžší, máte to pořád v hlavě. Do poslední chvíle tam není uvolněnost. Ale když dáte tři góly tak si přece jen líp hraje,“ přiznal Lukáš. „Jak říkám, ve druhé třetině jsme to mohli přetočit na naši stranu. Nepovedlo se, a to nás stálo body,“ pokrčil smutně rameny.

Jan Lukáš v bráně především v první polovině zápasu předváděl neuvěřitelné věci a svými fantastickými zákroky držel Hanáky ve hře. „Pořád jsem doufal, ale na jeden gól se hrát nedá. Většinou v takovýchto zápasech šance jsou...“ hledal slova šestadvacetiletý gólman. „Není možné takto hrát.“ Je nicméně třeba dodat, že při druhém gólu Energie se k Janu Lukášovi otočila štěstěna zády. „Zastínil mi tam náš útočník, takže jsem to do poslední chvíle neviděl. Byla to rána jako kráva. Dobře to trefil,“ řekl.

Z posledních 5 zápasů Hanáci vyhráli pouze jednou, a to minulý týden v Českých Budějovicích. „Sezóna je dlouhá, ale my ty body moc nesbíráme. Kdyby to bylo po bodíku, po dvou, bylo by to příjemnější. Bohužel se nám to nedaří,“ litoval Lukáš. „Dvě tři výhry za sebou by nám určitě pomohly, ale ještě se nám to nepodařilo.“