Všechno jsme naštěstí ulehali, a náskok si tak uhlídali, radoval se Roman Kadela

Tomáš Schmiedt
H R. K R Á L O V É – V neděli Mora díky jedné jediné trefě poslala královéhradecké hokejisty na dovolenou. Hanáci hubenou výhrou 1:0, o niž se postaral obránce Roman Kadela, završili svůj čtvrtfinálový souboj s Královskými lvy, a mohli si tak užívat radosti z postupu mezi čtyřku nejlepších týmů první ligy. „Nechtěli jsme, aby se série vrátila k nám, chtěli jsme v Hradci za každou cenu vyhrát. Pocity jsou nyní skvělé,“ komentoval Kadela náladu v mužstvu.

Už první třetina šestého čtvrtfinále mezi Hradcem Králové a Olomoucí napověděla, že se bude jednat hlavně o urputný hokej, v němž padne zřejmě hodně málo gólů. Obě mužstva si totiž dávala velký pozor na chyby v obraně, které se snažila eliminovat.

⇒ Obránce Roman Kadela se v šestém čtvrtfinále postaral o jediný gól zápasu, jednalo se o jeho vůbec první trefu za Olomouc

„Celý zápas jsme hráli my i Hradec velmi dobře odzadu. Teoreticky to bylo právě o jednom gólu, který jsme naštěstí dali my ke konci druhé třetiny. Ze začátku třetí nás Hradec zaskočil, trochu jsme se zatáhli. Nakonec jsme ale ten stav 1:0 uhráli,“ těšilo Romana Kadelu.

Kohoutům tentokrát výsledkově vyšla první třetina. Zatímco v předchozích dvou duelech na ledě soupeře prohrávali 0:1, nyní byl stav bezbrankový. „Hráli jsme venku, takže bylo jen dobře, že jsme po první třetině neprohrávali. Obě obrany hrály zodpovědně, gólmani chytali skvěle,“ chválil obě defenzivy třiadvacetiletý bek, jehož vůbec první trefa za Olomouc rozhodla o triumfu Mory.

„Šli jsme do přečíslení tři na dva, které Roman Rác vyřešil střelou. Od soupeřova hráče se puk odrazil zpátky k němu, a on mi ho pak jenom přistrčil. Věděl jsem, že zbývá necelá minuta do konce druhé třetiny, tak jsem vystřelil přes hráče, ani jsem neviděl, kam zaletěl puk. Vůbec jsem si tedy nevšiml, jak gól padl,“ popsal Kadela s úsměvem vítěznou branku.

Královští lvi se do třetího dějství vrhli s velkým nasazením a touhou po vyrovnání. Olomouckým hokejistům přichystali nejednu pernou chvilku. „Hradec se tlačil do koncovky, měl hodně šancí. Káša (Libor Kašík) ale dobře zachytal, jsme rádi za ten výsledek 1:0,“ přiznal jediný střelec zápasu.

Hanáci po několika náporech soupeře už pár minut před koncem základní hrací doby jen vyhazovali puky co nejdále od vlastní branky. Do nějakých vážnějších akcí se už raději nehnali.

„Hlavně jsme takhle nechtěli hrát, chtěli jsme hrát pořád stejně aktivně. Ale ono to už tak většinou bývá, že když soupeř ke konci prohrává, má větší tlak do brány,“ tvrdil Kadela.

⇒ Královští lvi Hradec Králové

V závěru střetnutí vytahoval Libor Kašík jeden fantastický zákrok za druhým, hlavně díky němu mohla Olomouc slavit postup. Východočeši na něj i přes několik stoprocentních šancí nevyzráli.

„Bylo to hrozné. Hradec měl strašně moc šancí, my jsme ale naštěstí všechno ulehali, a náskok si tak uhlídali,“ pravil spokojeně třebíčský odchovanec.

Na Kohouty nyní čeká odpočinek od zápasů. Semifinále proti Ústí nad Labem startuje v pátek od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. „Čeká nás den volna, od úterka pak opět tréninky,“ prozradil Kadela.

Hráči Mory si postup narámně užívají, ale věří, že semifinále nebude jejich konečnou. Rádi by se podívali i do baráže. „Určitě bychom chtěli do baráže, ale Ústí bude také těžký soupeř. V play-off není žádný zápas jednoduchý, všechno se hraje na krev,“ ví olomoucký obránce.

FOTO: Zdeněk Polák