Vyvíjelo se to všelijak. Dva body jsou příjemné, hodnotí David Krejčí duel s Energií

Daniel Fekets
O L O M O U C - Výhra s Karlovými Vary se nerodila lehce. Hanáci šli se západočeským protivníkem už potřetí v sezóně do prodloužení, tentokráte však vůbec poprvé rozhodovaly až nájezdy. V dovednostní disciplíně se trefil i DAVID KREJČÍ, jenž vytáhl parádní „ruský blafák.“ Sama olomoucká šestačtyřicítka dostala duel do nastaveného času, 62 sekund před koncem třetího dějství vyrovnala na 2:2.

První třetina zápasu 35. kola Tipsport extraligy se více povedla karlovarským hokejistům. Ti se po trefách Tomáše Rachůnka a Jakuba Fleka dostali do dvoubrankového náskoku. „Kluci z Varů to tam dvakrát udělali dobře. Rázem hosté vedli 2:0 a pořádně nám to znepříjemňovali. Bylo strašně těžké se proti nim prosadit. Ve třetí třetině jsme zrychlili, drželi se na puku a celkově jsme měli více šancí,“ poohlížel se David Krejčí za vývojem utkání.

⇒ Útočník David Krejčí

Po bezgólové druhé třetině kohouti snížili až v periodě třetí, kdy se krásnou individuální akcí blýskl Jan Bambula. Vyrovnání obstaral David Krejčí, který se parádně prosmýkl středem kluziště a poté z mezikruží přesně zacílil. „Po celé utkání jsem měl poměrně hodně příležitostí. Věřil jsem, že když budu střílet a tlačit se do brány, tak tam něco spadne. Naštěstí to dopadlo dobře. Za dnešek můžeme být rádi,“ navázal pětatřicetiletý centr.

Nájezdová loterie vyzněla lépe pro celek z Hané. Mezi úspěšné zakončovatele se kromě Krejčího zařadili i Lukáš Nahodil se Silvesterem Kuskem. „Důležité je, že jsme vyhráli. Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, je zisk dvou bodů příjemný. Hráli jsme docela dobrý hokej. Nějaké šance jsme měli i předtím, ale dlouho to tam nepadalo. Ve třetí třetině jsme se ale ještě o krůček zlepšili,“ uvědomoval si Krejčí.

Svůj nájezd navíc proměnil velmi nevšedním způsobem. Zvolil tvrdý nápřah, po němž kotouč zaplaval rovnou do sítě. „Občas to na tréninku takhle zkouším. Přímo v zápase jsem to ale zřejmě udělal poprvé,“ zapřemýšlel.

Legenda Bostonu nezapomněla ocenit i výkon Branislava Konráda, jenž se po dlouhé absenci podepsal pod druhou výhru v řadě. „V Budějovicích nám vychytal body. Dnes sice v první třetině dvakrát inkasoval, ale poté to zavřel. Nic si z těch dvou branek nedělal. Prostě je hned hodil za hlavu, což svědčí o tom, jaký to je skvělý brankář. Po zbytek zápasu byl výborný,“ chválil.

Sváteční den tedy kohouti oslavili důležitým vítězstvím. Jak klíčový hráč Olomouce strávil po dlouhé době Vánoce v České republice? „S celou rodinou jsme byli u rodičů. Bylo tam strašně hodně dárků, tedy hlavně pro děti. Najedli jsme se a pořádně si to užili,“ uzavřel Krejčí.