Vzhůru do Benátek! Čtvrtfinále pokračuje v pátek ve středních Čechách

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Jedna jedna. Vyrovnaný je průběžný stav čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Benátkami nad Jizerou po úvodních dvou zápasech. Hanáci v obou případech svého soka přehráli, v úterním duelu se k nim ale štěstí otočilo zády. Série se nyní stěhuje k řece Jizeře. Vytvoří fanoušci Mory Hanákům domácí prostředí i tam? Třetí utkání je na programu v pátek od 17:30.

Mužstvo Petra Fialy a Jana Tomajka skepsi nepropadá. I když v úterý prohrálo, bylo v zápase lepším týmem. Jen ty šance se nepodařilo zužitkovat. "Nálada není zase tak špatná. Víme, že jsme byli v obou zápasech lepší, jen jsme nedávali góly," přibližuje atmosféru v kabině útočník Jiří Řípa.

Sledujte Facebook!

Aktuální zprávy, informace ze zákulisí, zajímavosti a postřehy – to vše najdete během play-off na oficiálním profilu HC Olomouc na sociální síti Facebook.

Zajímá vás, kde hráči nocují? Co snídají či obědvají? Kde se právě nacházejí? S kým spí Jakub Bartoň na pokoji? Sledujte oficiální profil HC Olomouc na Facebooku.

Do Benátek tak Olomoučtí pojednou s jasným úkolem – vyhrát, ideálně oba zápasy. "Je dobré vědět, že jsme herně na soupeře měli, ale nemůžeme si to myslet moc. Pak prohrajeme tři zápasy v řadě a bude. Musíme jít do zápasů s pokorou," krotí nadšení Řípa, který má ve svých statistikách zatím jednu asistenci.

Společně s kolegy z útoku bude hledat recept na dobře chytajícího gólmana soupeře. "Vošvrda je velký, zabere dost místa v bráně. Musíme být při zakončení důraznější," přemýšlí, jak ho překonat.

Zajímavostí čtvrtfinálové série je fakt, že Hanáci zatím všechny čtyři své branky vsítili v přesilovkách, tedy v situacích, které jim v základní části příliš nevycházely. "Zase ale nedáme gól při hře pět na pět. Asi se něco musí změnit v tomto," reaguje trenér Fiala.

I ten se však může těšit na fanoušky Olomouce, kterých se do Benátek chystá několik desítek, v sobotu dokonce celý autobus. "Těšíme se, snad fanoušků přijede co nejvíc a podpoří nás, abychom postoupili do dalšího kola," konstatuje Jiří Řípa.

Pokud se nedostanete přímo na místo, sledujte průběh obou duelů v on-line přenosech na serveru onlajny.com, spoustu doplňujících informací naleznete i na oficiálním profilu HC Olomouc na sociální síti Facebook.

Podrobné zpravodajství pro vás samozřejmě připravujeme na tomto webu.

Program čtvrtfinále play-off

3. zápas Pátek 2. března: Benátky n/J – Olomouc, 17:30