Zápas pravdy je tu. Na Hanou míří pořádně nastartovaný Motor

Jan Matúš
O L O M O U C – V úterý se extraligová baráž přehoupne už do své druhé poloviny, když Mora na svém ledě přivítá hodně rozjeté České Budějovice. Kohouti se v utkání budou chtít odpoutat z posledního místa tabulky, a napodobit tak právě svého úterního soupeře, kterému se už podobný kousek podařil. Utkání v olomoucké plecharéně startuje v 18:00.

Po vydařeném první týdnu baráži přišel naopak hodně nepovedený druhý týden, ve kterém se Hanákům nepodařilo získat ani jediný bod, a tak se Kohouti postupně propadli až na poslední místo barážové tabulky. Mora nejdříve nezvládla ani jeden zápas ne ledě svých soupeřů, protože nejdříve prohrála těsně se Slavií 1:2 a následně ještě i v Českých Budějovicích, kde Olomouc také prohrála o jedinou branku, a to 3:4.

⇒ ČEZ Motor České Budějovice

Po dvou prohrách přišlo domácí utkání proti Pirátům a olomoučtí hokejisté chtěli znovu využít své domácí prostředí, a přerušit tak svou sérii proher. Místo velkého nasazení však přišel hodně vlažný start do zápasu, čehož Chomutov dokonale využil a nasázel domácím hned tři branky, které hostující celek hodně přiblížili ke třem bodům.

Gól naděje přišel v samotném závěru první třetiny, kdy se trefil obránce Vyrůbalík, a dalo se tak očekávat, že Kohouti na svého soupeře zatlačí a pokusí se utkání otočit. Jenže ve druhé třetině se ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat, a tak o výsledku utkání rozhodla až třetí část. V ní se velmi rychle prosadili Piráti, jenž si tak znova vzali zpět své tříbrankové vedení. Rychlou odpověď však měl připravenou i domácí tým, jelikož se prosadil Zuzin.

Jenže poslední hřebík do olomoucké rakve přidal hostující Kaše, který v závěru utkání vstřelil pátou branku Chomutova, a Severočeši si tak z Hané odvezli všechny tři body za výhru 5:2. Mora tedy po druhé za sebou doplatila na vlažný start do utkání, když musela opět dotahovat tříbrankovou ztrátu a ani v domácím prostředí se to Olomouci nepodařilo.

Špatné výsledky ve druhém týdnu baráže tedy poslaly Hanáky až na samé dno tabulky, ze kterého ztrácejí na druhé postupové místo tři body. Svou pozici by olomoučtí hokejisté mohli vylepšit už v úterý, kdy hanácké metropole opět dorazí ČEZ Motor České Budějovice, které při vzájemném prvním střetnutí Mora porazila 4:2 a na tento výsledek by svěřenci Petra Fialy velmi rádi navázali.

Zajímavosti zápasu

⇒ Oba týmy zatím ve vzájemných střetnutích naplno využily domácí prostředí.

⇒ Kohouti si musejí dát pozor na vstup do utkání, který se jim už dvakrát za sebou vůbec nepodařil.

⇒ Jedná se o střet týmů, které jsou v absolutně jiných rozpoloženích, protože se nyní Motor točí na plné otáčky a naopak Kohouti nabírají dech do poslední zápasů.

Nejproduktivnějším hráčem Motoru je barážovými boji ostřílený Tomáš Nouza, který v šesti zápasech vstřelil čtyři branky a na další čtyři potom přihrál. Zdatně mu sekunduje i další velezkušený hráč Josef Straka, jenž se spíš pasuje do role nahrávače, protože přihrál na pět branek a jen jedinou sám vstřelil. Třetí místo poté patří Davidu Kuchejdovi, kam jej dostalo jeho pět bodů za tři branky a dvě asistence.

Mezi beky nejvíce vyčnívá novopečený otec Roman Vráblík, kterému se v minulém týdnu narodil jeho první syn Erik. Vráblík zatím v šesti zápasech vstřelil dvě branky a u dalších dvou je poté veden jako asistent. V brankovišti Motoru dostával ze začátku více přednost Ondřej Blaha, kterého po třech porážkách vystřídal junior David Gába, a tento experiment Budějovicím vyšel, protože s Gábou v bráně si Jihočeši připsali své první vítězství. V posledním utkání se však do brány opět postavil Blaha, který také ihned vychytal svou první výhru, když vychytal střelce Slavie.

V úterý se tedy v Olomouci schyluje k hodně důležitému utkání. Na čekání už není čas. Do konce baráže je v sázce sice ještě 18 bodů, jenže Kohouti se potřebují pořádně odrazit ode dna a bodovat snad v každém utkání, jestli chtějí ještě pomýšlet na udržení extraligové příslušnosti i pro příští ročník. Jedno je však jasné. Mora si konečně musí především pohlídat vstup do zápasu, který se v posledních dvou zápasech Hanákům absolutně nevydařil.

Zápas pravdy začíná v olomoucké plecharéně v 18 hodin. Dejte ještě Kohoutům šanci a přijďte je podpořit i v jejich těžkých chvílích, a ukázat tak, že chcete vidět extraligový hokej v hanácké metropoli i v minimálně další sezóně. Pokud však do plecharény nedorazíte, bude samozřejmě připraven i klasický textový on-line přenos.

Vstupné na stadion činí 50 Kč do sektoru na stání, 100 Kč na sezení. Děti do 10 let mají vstup zdarma, avšak bez nároku na sedačku.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Rachůnek – Dlouhý, Patera (C), Zuzin. Trenér: Petr Fiala.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, D. Růžička – Švihálek, Pajič, Marek – Kuchejda, Straka (C), Nouza – Přibyl, Rob, Vaniš – Boháč, Trummer, Pašek – Švec. Trenér: Petr Rosol.