Lucinka se narodila před dvěma lety v Olomouci. Během velmi těžkého porodu strávila desítky minut bez kyslíku a je neurologicky trvale velmi vážně postižená. Holčička nesaje, nepolyká, nekašle a velmi špatně reaguje na zvukové a světelné podněty.

Rodiče vydávají na léky a zdravotní pomůcky (umělé nosy na tracheu, odsávací cévky,…) měsíčně částku, která je vyšší, než průměrný plat v České republice. Byl proto vytvořen tento kalendář, který máte možnost vydražit si v aukci.

Samotné občanské sdružení LucyTeam se snaží vypomáhat všem handicapovaným dětem. Pod patronát si ho vzal skokan na lyžích Jakub Janda, mezi dalšími osobnostmi podporující LucyTeam jsou olomoucká maratonkyně Petra Kamínková, nevidomý horolezec Jan Říha a slovenský atlet Tomáš Celko.

Aukce kalendáře Lucinky spolu s poděkováním a podpisem Jiřího Dopity bude probíhat od 27. listopadu (se začátkem od 15 hodin) do 11. prosince na webu aukce.esports.cz. Startovací cena je nastavena na 1 000 Kč, veškerý výtěžek půjde přímo na pomoc Lucince.