Zatím jsme recept na Zlín nenašli, smutnil po zápase Branislav Konrád

Martin Vavruša
Z L Í N – Po třech vítězstvích v řadě zamířili Kohouti na led zlínských Beranů s vidinou čtvrtého, ale po urputné bitvě z utkání vyšli bez bodu. „Hráli jsme dobře, dřeli jsme a měli navrch v rozích, chyběla ale ta finální přihrávka. Střel jsme měli více my, ale šancí před brankou měl více soupeř,“ uznal po zápase Branislav Konrád, který v zápase čelil 25 střelám a 22 z nich zastavil.

Kohouti do utkání vstoupili výborně, svého soupeře z počátku přehrávali, ale brankáře Jakuba Sedláčka se jim stále nedařilo překonat, a ten nakonec vydržel až do konce zápasu. Vítězný gól Ševců tak byl hned ten první ze 14. minuty. „Soupeř vyjížděl zpoza branky a v momentě, kdy jsem chtěl vstávat přes druhou nohu, tak vystřelil. Měl jsem si to líp pohlídat. Trefil to pěkně, ale bylo to na bližší tyčku a jde to na můj vrub. To by se stávat nemělo,“ litoval první branky Branislav Konrád.

Hanáci se snažili celý zápas, tvořili si šance a dobývali zlínskou klec. Soupeře nakonec přestříleli 37:26, na skóre však prohráli 0:4. „Zlín hrál výborně před brankou. My jsme dřeli, hráli hodně po rozích, ale ta finální přihrávka chyběla. Střel jsme měli více, ale když vezmeme šance z předbrankového prostoru, tak jich měl o dost víc soupeř. Ten neměl moc střel, ale většinou to bylo z toho střeleckého čtyřúhelníku. Doma je Zlín dobrý. I v přípravě jsme s nimi prohráli a zatím jsme na ně nenalezli recpt,“ přiznal olomoucký brankář.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Ačkoliv výsledek hovoří ve prospěch Zlína, na ledě byli aktivnější Olomoučtí, kteří kromě statistiky střel měli navrch také opticky. „Je možné, že to tak je, ale radši bychom hráli hůř a vyhráli. Zlín perfektně bránil, k žádným dorážkám nás nepustil a ve třetí třetině už jsme si nevytvořili snad ani šanci. Musíme se z toho poučit. Máme před sebou další zápasy a musíme bojovat, vyhrávat a sbírat body,“ velel maskovaný muž.

Po třech utkáních, z nichž Hanáci vyšli jako vítězové, se tak museli smířit s tím, že se vrátí bez bodu. „Měli bychom se vézt na vítězné vlně, ale ve Zlíně se zase hraje těžko. Věděli jsme, jak hrají a že se tlačí před branku. Po prvním gólu se odrazili a když dali třetí, bylo v podstatě rozhodnuto. Potom, co jsme nevyužili přesilovku, ji oni využili a museli jsme otáčet stav 0:3, což je hodně těžké, zvlášť s tím, jak dobře hrál Zlín z defenzivy,“ řekl hráč s dvaačtyřicítkou na zádech.

Po dvanácti střetnutích mají Kohouti na kontě 20 bodů a patří jim sedmá příčka. „Na jedné straně to mohlo být lepší, protože byly zápasy, kdy jsme měli navrch a nevyhráli jsme, na druhou stranou byly taky zápasy, které jsme v posledních minutách překlopili na naši stranu, takže ono se to dost možná vyrovná. Bereme to tak, jak to je. Je potřeba bojovat dál a vyhrávat. Utkání ve Zlíně je škoda, ale nezbývá než se z toho vyspat a soustředit se na další zápasy. Za týden hrajeme tři utkání a v nich se musíme pokusit vyhrát,“ hodnotil dosavadní průběh sezóny Branislav Konrád.