Ze Zlína jsme si odvezli zlaté dva body, ví Radek Dlouhý

Karolína Vysloužilová
Z L Í N – Nedělní zápas proti úřadujícímu mistru ze Zlína nebyl pro Olomouc ničím jednoduchým. První třetina Kohoutům vůbec nevyšla, na gól Zdeňka Okála ze čtvrté minuty nedokázali do konce úvodní části najít odpověď. „Každý, kdo viděl první dvacetiminutovku, ví, že to byla naše nejhůř odehraná třetina vůbec,“ nebral si servítky Radek Dlouhý, autor druhého gólu olomouckého týmu, který znamenal srovnání a také postup do prodloužení a k nájezdům.

V rámci šestnáctého kola Tipsport extraligy vyzval úřadující mistr nováčka z Olomouce. Zlín, který se v letošní sezóně zatím trápí, chtěl vítězstvím na Kohouty zapomenout na debakl, který mu v pátek uštědřila brněnská Kometa. Olomoučtí zase chtěli navázat na tři předchozí vítězství, a připsat si tak další cenné body.

⇒ Útočník Radek Dlouhý

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Už v první minutě šel na trestnou lavici Rostislav Marosz a Zlínští tak hráli přesilovou hru, ve které si vytvořil několik zajímavých šancí. Gól ale padl až ve čtvrté minutě, kdy Zdeněk Okál prostřelil olomouckého brankáře Tomáše Vošvrdu. Zbylých šestnáct minut patřilo domácím, kteří Kohouty nepustili prakticky k ničemu. „První třetina byla zatím nejhůře odehranou dvacetiminutovkou v této sezóně,“ nezapíral nic Radek Dlouhý. „O přestávce jsme si v šatně řekli, že pokud chceme získat alespoň nějaké body, je nutné změnit styl hry,“ přiblížil dění v kabině olomoucký útočník, který ještě v minulé sezóně hájil barvy Karlových Varů.

Ve druhé třetině se zdálo, že za Olomouc nastoupil úplně jiný tým. Ve dvacáté třetí minutě sice navýšil náskok domácích Jiří Marušák, o minutu později ale snižoval na rozdíl jediné branky Rostislav Marosz. Jeho gól sice musel nejprve potvrdit videorozhodčí, i přesto ale platil. Ve 31. minutě srovnal skóre právě Radek Dlouhý, který se trefil po čtyřech utkáních. „Myslím si, že od druhé třetiny to bylo vyrovnané utkání,“ svěřil se olomoucký útočník s číslem 82.

Třetí dvacetiminutovka byla ve znamení šancí na obou stranách, gól už ale nepadl, a na řadu tedy přišlo prodloužení. V nastavené pětiminutovce se však skóre nezměnilo, a tak došlo na nájezdy. V těch byli úspěšnější Kohouti, kteří tak slavili zisk dvou bodů už po čtvrté v řadě. „My jsme rádi za každý bod, obzvláště za body, které vybojujeme na ledě soupeře,“ podotkl dvaatřicetiletý útočník, který začínal ve Slavii Praha.

Zlín je sice v současné době na samém dně tabulky, to ale nemění nic na tom, že je to úřadující mistr extraligy. Nabízela se tedy otázka, jaké je to hrát proti takovému týmu. „Přistupovali jsme k zápasu jako ke každému jinému. Berani se sice zatím trošku trápí, ale v neděli vůbec nebylo znát, že by byli pod tlakem,“ uznal kvality soupeře Dlouhý. Zápas na stadionu Luďka Čajky si nenechalo ujít ani několik stovek olomouckých fanoušků, kteří dokázali vytvořit perfektní atmosféru. „Chtěl bych jim poděkovat za tu atmosféru, kterou dokázali vytvořit. Také díky nim jsme se zvedli a otočili zápas,“ nezapomněl na příznivce olomouckého hokeje „Dlouhán“.