Až proměněná penalta Martina Ambruze ukončila dvou a půl hodinové drama v prvním kole poháru Tipsportu. Vsetín po velkém boji vydoloval nad druholigovým týmem Olomouce hubené vítězství 2:1.

Favorizovaní hosté museli dotahovat jednobrankovou ztrátu, jejich jedinou branku v normální hrací době zaznamenal obránce Jaškin. Bodoval i Jiří Dopita, který připravil střeleckou pozici pro Stříteského. Při nájezdech proti Bieglovi však neuspěl.

Utkání prvního kola Tipsport cupu mezi Olomoucí a Vsetínem slibovalo velmi zajímavý souboj. Na straně HC Olomouc totiž nastoupil dlouholetý tahoun Vsetína, mistr ligy, světa a olympijský vítěz Jiří Dopita.

Byl to právě Dopita, který v úvodu střetnutí nejvíce zaměstnával vsetínského Biegla. Hosté nastoupili do zápasu poněkud vlažněji. Jedinou nebezpečnější situaci Valachů zaznamenal Kucharzcyk. S jeho střelou z křídla si brankář Tihlář dokázal poradit.

Napěchovaný hanácký stadion vybuchl ve 14. minutě. Dopita projel celým kluzištěm, vytvořil před Bieglem zmatek, který využil střelou od modré Karel Stříteský. V závěru třetiny mohl vyrovnat Demel, ale ve vyložené situaci nedokázal přehodit olomouckého brankáře.

Druhá třetina patřila spíše Vsetínu. Tihláře ohrozil nejdříve Streit, Ambruz a znovu Streit, který trefil břevno. Valaši ale nedokázali své dobré šance využít. V polovině zápasu došlo k plánované výměně, Tihláře vystřídal v olomoucké kleci Hrachovina. Nerozchytaného brankáře pokořil při první vážnější situaci Alexej Jaškin. Stantien zavezl puk do pásma a přes dva bránící protihráče nahrál volnému Jaškinovi, který umístil svou ránu přesně k tyčce.

Na konci druhé třetiny opět úřadoval Dopita. Nejprve v početní výhodě tečoval kotouč těsně před Bieglem, vzápětí se ocitl sám před vsetínským brankářem. Ten ale jeho pokus dokázal lapačkou vytěsnit z branky.

Poslední třetina přinesla asi nejlepší hokej. Obě strany si vypracovaly několik vyložených šancí, oba brankáři však byli pozorní a do 60. minuty neinkasovali. Olomouckou tutovku spálil Zapletal. Ocitl se sám mezi kruhy, ale dokázal trefit pouze dobře postaveného Biegla. Vak zase dobře chytajícího Hrachovinu nepokořil ani z trestného střílení nařízeného za faul na vsetínského centra.

Desetiminutové prodloužení si oba celky spravedlivě rozdělily. První polovinu vládl Vsetín, druhou pak olomoučtí Kohouti. Neschopnost útočníků obou stran dovedla zápas až k samostatným nájezdům. V těch byli nakonec po gólech Kacíře a Ambruze lepší Valaši. Za domácí se prosadil střelou mezi Bieglovy betony pouze Svoboda.

Do druhého kola tak postoupili Vsetínští, pouť Hanáků českým pohárem skončila.