Zápas mezi Chomutovem a Olomoucí ještě ani pořádně nezačal a hostující Žigárdy už lovil kotouč ze sítě. Radek Duda zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál osamocenému Milanu Kraftovi a ten se trefil přesně k tyči - 1:0. Chomutovští si hlídali svůj náskok, ale do konce třetiny ho neudrželi. V 17. minutě při hře 4 proti 4 nahrál Lubomír Korbon skrz brankoviště Radimu Kucharczykovi a ten zametl kotouč za Závorku - 1:1. Těsně před koncem první třetiny ještě předvedla svojí souhru první formace, ale Hruška na jejím konci nedokázal kotouč dotlačit do brány. Úvodní třetina tak skončila smírně 1:1.

Prostřední třetina byla již o poznání lepší, obzvláště na straně Chomutova. Hned od počátku ukazovali Žigárdymu, jaká je jejich palebná síla. Avšak pokusy Posmyka, Skladaného ani několik šancí první pětky nedokázali domácí proměnit. Až tři minuty před koncem druhé části na sebe vzal odpovědnost David Hruška, projel do útočného pásma, kde obelstil hostujícího obránce a perfektním blafákem do bekhendu zakončil nad beton Žigárdyho - 2:1. Druhá třetina již nic význameného nepřinesla, a tak byl stav 2:1.

Závěrečná část patřila domácím. Hned od úvodního buly se na Hanáky vrhli a zvýšili své vedení. Hašek našel před modrou čarou osamoceného Stanislava Mikšovice a jeho střela skončila k překvapení Žigárdyho až v síti - 3:1. Poslední velkou šanci Chomutova měl v dnešním zápase nezastavitelný David Hruška, který ujel v oslabení, ale tentokráte mu blafák nevyšel. Hosté z Moravy se na konci zápasu ještě vzchopili a nechtěli dát svoji kůži lacino. Dvě minuty před koncem poslední dvacetiminutovky se napřáhl po velkém tlaku hostů Jan Mikel a prostřelil jinak dobře chytajícího Závorku - 3:2. Domácí však žádný zvrat nepřipustili a nepustili Olomoucké ani ke hře bez brankáře. Utkání tak skončilo za stavu 3:2 pro domácí a ti si tak připisují tři body do tabulky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni hostující Martin Janáček a zcela poprávu domácí David Hruška.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Chomutov): Utkání skončilo 3:2, ale myslím, že jsme měli spoustu šancí k navýšení skóre. Myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli, nastartovali jsme dobře zápas, dali jsme rychlý gól, ale to nás možná trochu uspalo. Olomouc ještě vyrovnala, ale ve druhé třetině jsme si to pohlídali a navýšili stav. Myslím, že se hrál celkem pohledný hokej.


Josef Podlaha (Olomouc): Trošku nás to mrzí, že si neodvážíme body. Dneska se Chomutov dal načapat a vybojovat nějaký bod, nicméně ten výsledek je spravedlivý. Odehráli jsme výbornou první třetinu i přes ten gól na začátku, kde hrozilo, že to pro nás skončí debaklem. Nestalo se tak, třetinu jsme srovnali. Nebodovali jsme, protože druhá třetina byla z naší strany hluchá. Měli jsme asi jenom čtyři střely na bránu a ani ty nebyly nebezpečné. Byli jsme moc pasivní a to rozhodlo.