Kohouti se již od úvodních minut snažili napravit si reputaci po posledním prohraném utkání, a tak se hned po úvodním buly vydali do útoku. Jenže hned po dvaašedesáti minutách hry zaváhali v obranné fázi a Jánošíka zastavili jen za cenu faulu, po kterém rozhodčí nařídili trestné střílení. Liberecký obránce se na Konráda snažil vyzrát rychlou střelou, ale domácí brankář puk vytěsnil mimo tři tyče.

Maskovaný muž v olomoucké brance se zapotil i o chvíli později, když likvidoval střelu Ševce. Následně na vlastní modré čáře Ševce připravil o puk Herman, který se vydal do přečíslení, křižnou nahrávkou našel Holce, ten však Willa v brance hostů nepřelstil. Ani následná Škůrkova střela od modré čáry mezi třemi tyčemi neskončila. Po necelých pěti minutách hry zachybola Will při rozehrávce za brankou, Vlach okamžitě posílal kotouč do předbrankového prostoru, puk ale jeden z libereckých obránců dokázal ztečovat mimo dosah domácích.

Ladislav Šmíd následně neudržel nervy na uzdě a po odpískání se pustil do domácího hráče, za což byl rozhodčím odměněn trestem na dvě minuty. Početní výhoda se však Hanákům nepodařila podle představ, největší šance přišly až po vypršení trestu, když Eberle nejprve mířil nepřesně a Burianovu šanci zmařil Will. Na druhé straně musel Konrád zasahovat proti Šmídovi, který se po levé straně dokázal protáhnout až před branku.

Kohouti si vypracovali několik dobrých pozic, ale na bránu vypálil pouze Ondrušek, jeho střela však nadělala Willovi značné problémy. Hanáci s přibývajícím časem v první třetině přidávali na tempu, gólman hostů musel v krátkém časovém sledu zasahovat proti pokusům Jergla a Ráce. Oproti tomu Konrád na začátku druhé desetiminutovky utkání neměl téměř žádnou práci. Následovala pasáž hry, kdy se ani jeden z týmů nemohl dostat přes modrou čáru s kotoučem na holi.

Závěrečnou pětiminutovku první třetiny zahájili Kohouti ztečí na libereckou branku. Nejprve od modré čáry pálil Škůrek, puk namířil pouze do boční síťky. O chvilku později se na pravé straně před Willem zjevil osamocený Jergl, jeho jedovatou ránu dokázal liberecký brankář pouze vyrazit do rohu. Na druhé straně se snažil kontrovat tečí Špaček, Konrád stihl zasáhnout betonem.

V závěru třetiny měli i hosté možnost zahrát si přesilovou hru, když se ve vlastním pásmu Houdek provinil podražením. Liberci se úvodní minuta početní převahy nedařila, ve vlastním oslabení dokonce zahrozil i Ondrušek. Stejně tak se k Willovii hnal Laš, toho ale dokázal Jánošík ve středním pásmu zastavit. Těsně po vypršení Houdkova trestu před Konrádem tečoval Vantuch, ale domácí brankář si s tečí poradil. V první třetině se tak diváci žádného gólu nedočkali.

Uběhlo pouhých sedmnáct vteřin z druhé třetiny, když se Kohouti poprvé v letošním ročníku dostali do vedení. Knotek po úvodním buly na pravé straně obešel dva protihráče a ještě nahrál na druhou stranu Marku Lašovi, ten sice nezpracoval puk ideálně, ale nakonec ho pod Willem protlačil do branky a poslal domácí do vedení. Brankář hostů si znovu ve druhé třetině nepočínal úplně dobře při rozehrávce, když puk odrazil před branku, hostující obránci však byli rychlejší a odklidili kotouč do bezpečí.

Na druhé straně se blýskl těžkým zákrokem lapačkou Konrád proti jedovatému pokusu Vantucha. Hanáci ani po vstřelené brance nepolevili v úsilí, ve velké šanci, když se před brankou chystal dorážet puk, byl Herman podražen a Kohouti si zahráli druhou početní výhodu. V jejím úvodu se povedenou střelou prezentoval Škůrek, následně se Bílí Tygři několikrát osvobodili a přečkali zbytek přesilové hry bez inkasování. Po vypršení trestu se podraženímprovinil v útočném pásmu při napadání Jergl, za což putoval na trestnou lavici a i hosté měli k dispozici početní výhodu.

Liberec si v přesilové hře nepočínal vůbec zle, Bulíř sám prošel do pásma, podržel puk a následně našel Jelínka v předbrankovém prostoru, ten však o centimetry minul pravý horní růžek Konrádovy branky. Dobrou střelou se ještě prezentoval Jašek, ale i proti té dokázal domácí muž v masce zasáhnout, a tak ani domácí v oslabení neinkasovali.

V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, do velké šance nahrával Eberle Vlachovi, ten ale netrefil puk ideálně a Will nemusel zasahovat. Ani jeden z týmů se nedokázal delší dobu udržet v útočném pásmu, diváci mohli spíše sledovat rychlé protiútoky na obou stranách. Do protiútoku tři na dva se dostali domácí, když Holec poslal křižnou přihrávku Hermanovi, ten ale nedokázal puk usměrnit do odkryté části branky.

V poslední pětiminutovce nejprve uháněl po pravé straně Knotek, následně si na druhé straně trochu nerozuměli Lukáš Galvas s Konrádem a Krenželok z toho málem dokázal vytěžit branku. V závěru druhé třetiny měli optickou převahu Bílí Tygři, domácí je ale nepouštěli do střeleckých pozic a hrozili z rychlých protiútoků, jako například Strapáč, který tváří v tvář Willovi vystřelil, ale brankář hostů jeho pokus zlikvidoval. Na druhé straně jen s vypětím všech sil lapil Konrád kotouč, který na něj poslal Dlouhý po křižné přihrávce brankovištěm od Jelínka. Poté si Tygři vytvořili velký tlak, ale ani po závaru před brankou šestnáct vteřin před koncem třetiny Konrád puk za svá záda nepustil a Kohouti si tak do třetí části hry odnesli jednobrankový náskok.

I v úvodu třetí třetiny se dokázali Kohouti prosadit. Po šestašedesáti odehraných vteřinách se po levé straně protáhl Miroslav Holec a střelou po ledě překonal Willa. Bílí Tygři nesložili zbraně, ale Mora zodpovědně bránila střední pásmo, takže protihráči měli problém ho překonat.

Ale ani v útočné fázi Kohouti nezaháleli. Jakub Galvas se na kraji brankoviště snažil usměrnit puk za Willa, ale neúspěšně. V protiútoku Stránský obehrál obránce a dostal se sám před Konráda. Ten mu zkušeně holí vypíchl puk a znemožnil mu zakončení. Liberečtí měli velké potíže s přechodem do útočného pásma. Vrásky však nadělali Konrádovi Bulíř s Bartovičem, kteří si nahrávali před brankou, ale finální střelu ukryl domácí gólman v lapačce.

Domácí se urputně soustředili na obranu, Bílí Tygři se dostávali do šancí a optického tlaku, ale Konrád držel svůj tým. Ani Jelínek se střelou z levého kruhu a následnou dorážkou se neprosadil. Blízko druhého gólu se ocitl Miroslav Holec, když dostal prostor v mezikruží, jeho střela však zamířila o centimetry nad branku. Během stejného střídání zůstal Holec po kontaktu s Ševcem ležet na ledové ploše a jen za pomoci spoluhráčů se dostal z ledu. Ševc od rozhodčích obdržel pětiminutový trest za faul kolenem a dvě minuty za hrubost, z domácích usedl na trestnou lavici Škůrek na dvě minuty za hrubost, když šel pomstít svého spoluhráče pěstmi.

Mora tak deset minut před koncem třetí třetiny hrála pětiminutovou početní výhodu, což jí přineslo uklidnění situace, když držela puk daleko od vlastní branky. Dobrý pokus předvedl Vlach, ale mířil nepřesně. Po nepřesné rozehrávce Kohoutů se k puku dostal Špaček, ale záhy mu byl puk odebrán, tudíž Konráda neohrozil. Olomouc se v početní výhodě bezhlavě nehnala do útoku, spíše si hlídala dvoubrankový náskok, ale i přesto musel Will předvést několik těžkých zákroků. Bílí Tygři dlouhé oslabení ubránili a znovu začali vystrkovat drápy.

Bulíř nabíjel na modrou čáru Šmídovi, ten však puk poslal asi metr vedle branky. V další velké šanci se ocitl Bulíř, když dostal prostor na levém kruhu, Konrád si s pukem poradil. Ani další Bakošův pokus za domácím gólmanem neskončil.

Již tři minuty před koncem se Bílí Tygři odhodlali ke hře bez brankáře, ale Kohouti velmi obětavě bránili, takže hosté měli problém s tím, aby se usadili v pásmu. K puku se dokázal dostat Jakub Herman, který se dostal až do útočné třetiny, kde byl však faulován, Liberec tak musel vrátit Willa do branky a Hanáci hráli další početní výhodu. V té Stránský a Vyrůbalík neudrželi nervy na uzdě a ještě došlo k menší šarvátce, po které oba kohouti zamířili na trestnou lavici. V pokračující početní výhodě Hanáci zpečetili svou výhru, když Ondruškovu ránu od modré tečoval Vilém Burian. Po třech prohrách si tak Kohouti připsali do extraligové tabulky první tři body.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): My jsme podali zodpovědný, bojovný výkon. Jestli chceme být úspěšní, tak musíme hrát takto. Důležité pro nás bylo to, že jsme dokázali v úvodu třetin dát branky. Pokud bych měl vypíchnout něčí výkon, byl by to Braňo (Konrád), ten nás podržel. Míra Holec má zranění v dolní části těla, zatím nevíme, jak to bude vypadat.
Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): My jsme do utkání vstoupili slušně, měli jsme pár situací, které mohly skončit gólem, ale domácí přečkali první půlku první třetiny, dokázali získat zpět ztracené sebevědomí, kdežto my svou sílu ztráceli. Naprosto vyrovnaný zápas se překlopil na stranu domácích, kteří bojovali, byli disciplinovanější a dle mého názoru zaslouženě vyhráli.