Úvodní střetnutí letošního ročníku Regionálního poháru začalo ve svižném duchu. Obě mužstva se prezentovala kvalitním pohybem a mnohdy i přehnaným důrazem. Již od prvních minut duelu bylo evidentní, že se jedná o jedno z přípravných klání nové sezony. Na ledové ploše byla k vidění řada nepřesností pramenících z nedostatečné „vyhranosti.“

Skóre duelu bylo brzy otevřeno, červené světlo za Halászem rozsvítil již v šesté minutě Josef Klement, který po osmi vteřinách potrestal vyloučení olomouckého Davida Škůrka. Nedlouho poté mohli písečtí hokejisté vedení navýšit. Marek Vaniš však Ferebauerovu „zlatopodnosovou“ přihrávku v navyšující branku nepřetavil.

V čase 12:24 tak přišla hanácká odpověď. Kohouti prošli kombinačně do útočného pásma, kde se kotouče chopil a pravý horní růžek Kantorovy svatyně vymetl Jakub Herman. Více již úvodní dějství nepřineslo.

Olomoučtí zástupci měli na počátku druhé třetiny hned několik příležitostí ke skórování. Celek z povodí řeky Otavy však díky výborné defenzivní práci vzdoroval až do 34. minuty, kdy se ranou z mezikruží prosadil Adam Řehák.

Osmatřicátá minuta a Adam Řehák podruhé. Tentokráte si olomoucký forvard sjel za útočnou modrou, přičemž disponoval velmi dlouhou dobou k seřízení mířidel. To se mu nakonec povedlo na jedničku, neboť střelou švihem trefil přesně pro gólmany neoblíbené místo mezi vyrážečkou a betonem.

Třetí třetina byla naopak ve znamení vyloučení Hanáků. Písek ale dokázal snížit až v devětapadesáté minutě, což však bylo příliš pozdě. Kontaktní branku vsítil po velkém zmatku před Halászem Jan Ferebauer.

Písečtí se poté pokusili o hru bez brankáře, která ale kýžené vyrovnání nepřinesla. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou pak zpečetil vítězství gólem do prázdné branky Matěj Pekr.

Následné samostatné nájezdy pak díky technické vyspělosti Pavla Selingera a Radima Kucharczyka ovládla Olomouc. Jihočeši dokázali skórovat pouze v jednom případě. Olomoučtí hokejisté si tak do tabulky Regionálního poháru připsali hned 6 bodů, Písek odjel z Jihlavy s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (IHC KOMTERM Písek): I přes prohru můžeme být spokojení. Dnes jsme hráli vůbec první utkání v přípravě. První a třetí třetinu jsme odehráli slušně. V té druhé jsme měli až moc vyloučených a dostali jsme se pod tlak. Nevím, proč jsme byli tak často vylučováni, zda to je menší herní praxí, kdy do toho jdou kluci hodně urputně. Alespoň jsme si mohli vyzkoušet oslabení. Při závěrečné power-play visel gól na vlásku, bohužel to tam nepadlo.
Petr Fiala (HC Olomouc): Bylo to takové letní utkání. Nevím, zda to bylo přesně tak, jak jsme si představovali já a trenér Písku, ale takové zápasy se v letní přípravě odehrávají. Kvalita nebyla valná. Věřím, že další zápasy odehrajeme lépe a že nám něco ukáží. Dnes to bylo pouze odehrané utkání. Bylo hodně vyloučených, ale to až tak moc nevadilo, alespoň jsme mohli místo tréninku cvičit oslabení a přesilové hry. Oboje ale nestálo ani u jednoho mužstva za nic, moc šancí se nevyužilo.