Utkání vůbec nezačalo z pohledu nezaujatého diváka špatně, hned v první minutě byl v dobré příležitosti Mikúš, který však nedokázal přehodit Habalův beton a následně mu nevyšel ani jeho pokus zpoza branky, kdy chtěl kotouč dostat do sítě s pomocí zad karlovarského brankáře.

O něco déle se ozvali zase Západočeši, ale letní karlovarská posila, která přestoupila právě z Olomouce, Rostislav Marosz, nevyužila perfektní pozice v mezikruží a trefila jen Konráda. Pak zase nebezpečně pálil Laš, jehož střelu však do prázdné brány nedokázal dopravit Řípa.

Poté se hra na delší dobu uklidnila a větší šance byly k vidění až v závěru periody. Duda dostal přesný pas na hůl přímo před bránu, ale Konrád proti jeho střele šikovně vystrčil rameno a puk se zastavil až o levou tyčku, kde ho ale našel dříve olomoucký obránce, než některý dorážející Západočech.

I ve druhé třetině pozlobil karlovarskou defenzivu jako první Mikúš. Dokázal si najít ideální pozici před brankou, dostal přihrávku, zamířil a pálil. Habal ale neotálel, vystrčil proti jeho pokusu bleskurychle beton a své čisté konto si zatím udržel.

Hra se poté ale na delší dobu uklidnila a vyrovnala. Žádný tým nijak nevyčníval, až na konci třetiny se zase přihlásila o slovo Haná. Své dravosti využil při individuální akci Vodný, když se doslova procpal před Habala, kterého ale následně nepřekonal. Takže nakonec ani druhá třetina branky nepřinesla a rozhodnout tak musela až ta třetí.

Ve třetím dějství se ale dlouho na nic nečekalo. Uběhly asi dvě minuty a Olomouc poprvé rozvlnila síť. Pro Habala to bylo tentokrát nechytatelné. Obránce Ondrušek šikovně střílenou přihrávkou o mantinel našel Miroslava Holce a ten prázdnou bránu rozhodně minout nehodlal, puk poslal bez váhání do klece a otevřel skóre.

Energetiky inkasovaná branka trochu srazila a Olomoučtí poté v početní výhodě nebyli daleko od navýšení svého náskoku. Nejprve se Laš prosmýkl defenzivou hostů, ale na Habala už nestačil. A o chvíli déle roztočili Kohouti obranu hostů, až si vykouzlili skvělý prostor pro střelu a pálili. Habal však předvedl další perfektní zákrok, když dokázal zareagovat rychlým rozklekem a zakrýt volné místo v brance.

Pak už ale začaly útočit prohrávající Karlovy Vary. Svou šanci z předbrankového prostoru nevyužil Hruška, o chvíli déle pak tyč nastřelil Haščák a o chvíli déle se bravurní technikou prezentoval obránce Harant, když udělal kličku poslednímu bránícímu soupeři, ale na brankáře si poté nepřišel.

To bylo však z větších šancí už vše, Energii už k vyrovnání nepomohla ani závěrečná početní výhoda, a tak si na své konto připsala další porážku bez vstřelené branky. Naopak Mora pokračuje ve svém vítězném tažení. Podruhé v přípravě se jí navíc podařilo vyhrát s čistým kontem.