Mora do utkání na ledě dvanáctého Mostu nastoupila v brance znovu s Liborem Kašíkem, který tak po zranění nastoupil už do třetího utkání v řadě. V útoku poté Erika Hrňu nahradil devatenáctiletý junior Lukáš Králík.

Olomouc si vstup do utkání ani nemohla představovat lépe. Už po devatenácti vteřinách totiž musel domácí brankář Volke tahat puk ze své sítě, když Pekrovu nahrávku od mantinelu šikovnou tečí za Volkeho záda usměrnil Jakub Herman. Po chvíli mohlo být pro Most ještě hůř, Lukáš Kucsera ale svůj projektil otřel pouze o horní tyč domácí klece.

Po pár minutách mohl srovnat Pavel Smolka, v dobré pozici ale minul, a tak mohli zaúřadovat opět hosté. Mora si díky své aktivitě vynutila dvojnásobnou přesilovku, tu sice nevyužila, avšak klasickou početní výhodu pěti proti čtyřem už ano. Tomáš Houdek si s pukem sjel téměř až k Volkemu a tvrdou ranou mu nedal šanci zasáhnout.

Kohouti mohli jít dokonce do tříbrankového náskoku. Ve vlastním oslabení totiž ujel domácí obraně Petr Kolouch, k zakončení se ale nedostal, protože byl zastaven v rozporu s pravidly, a sudí tak nařídil trestné střílení. Černou můru zvanou samostatné nájezdy ale neprolomil ani Kolouch, který svůj pokus nasměroval pouze do Volkeho rukavice. To vzápětí potrestali domácí, kteří zásluhou teče Jindřicha Kotrly dokázali před první sirénou snížit stav utkání.

Na začtku druhé třetiny se povedlo domácím dokonce vyrovnat, když v přesilovce nadvakrát překonal Kašíka Pavel Smolka. Domácí se ale po vstřelené brance nechali vyloučit a ještě v téže minutě šla Mora znovu do vedení, když efektivní akci korunoval střelou z mezikruží nejproduktivnější hráč Kohoutů Matěj Pekr.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu, v dobrých šancích se ocitli hostující Řípa nebo mostecký Čurilla. Před koncem druhé periody ještě mohl v početní výhodě Mostu srovnat Pavel Kuběna, ležícího Kašíka ale nepokořil.

Chvíli po přestávce se do výborné šance dostal hostující útočník Pavel Selingr, který však tváří v tvář proti domácímu strážci svatyně neuspěl. Proto platilo nepsané pravidlo – nedáš, dostaneš. V přesilové hře Mostu napřáhnul Jindřich Kotrla, který svým druhým gólem v utkání srovnal stav zápasu. Následně se v obrovských příležitostech objevili Kucsera, a posléze Kucharczyk, ani jednomu se však nepodařilo dostat kotouč až do mostecké sítě.

Brankáři se během třetí části opravdu nenudili. Jak Volke, tak Kašík museli čelit několika útočným nájezdům ze strany soupeře. Z řady šancí se dokázal pět minut před koncem třetí části ujmout až nenápadný pokus Tomáše Houdka, který podruhé v zápase překonal brankáře Volkeho, tentokrát na něj vyzrál bekhendovou střelou.

Most poté ještě zkoušel hru bez brankáře, v ní ale vítězství Mory potvrdil gólem do prázdné branky Jiří Řípa. Svěřenci trenérů Fialy a Tomajka tak dokázali navázat na domácí výhru s Havlíčkovým Brodem a z Mostu si odváží tři body za výhru 5:3.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (HC Most): Utkání dopadlo tak, jak jsme do něj vstoupili. Připadalo mi to, jako bychom z Olomouce do Mostu dnes přijeli my. V první třetině soupeř jasně dominoval, ale v průběhu utkání jsme se zvedli a dokázali jsme i vyrovnat. Měli jsme i šanci dát branku na 4:3, bohužel jsme to nevyužili. Soupeř potom potrestal naší chybu ve středním pásmu, podařilo se mu vstřelit rozdílový gól.

www.hcmost.cz

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím, že jsme dnes v Mostě odehráli výborný zápas. Výsledek tomu možná nenapovídá, ale šancí jsme měli opravdu hrozně moc, i když ta koncovka nebyla ideální. Ale vítězství jsme šli pořád naproti, i za stavu 3:3 jsme si věřili. Nakonec jsme to vítězství urvali. Hráči si dnes zaslouží za svůj výkon pochvalu.