Zápas začal aktivní hrou na obě strany. Piráti se dostávali snáze do pásma, ale vážné ohrožení brány se nekonalo. I Olomouc zvládala přechod do útoku, ale Růžička prozatím neměl moc práce. Vyloženou šanci měl při hře čtyř proti čtyřem ujíždějící Kubinčák, avšak nezamířil nejlépe. Gólová radost domácích přišla za malou chvíli, když Vošvrdu propálil Radek Havel. Piráti byli povzbuzeni a vzápětí mohl navyšovat Račuk, který na olomouckého brankáře nevyzrál.

Následně přišla šance hostů. Ostřížek nebezpečně dorážel před brankovištěm, ale Růžička předvedl dobrý zákrok. O málo chvil později mohl Pekr překonat chomutovského gólmana v situaci dva na jednoho. V kritickém okamžiku nezvedl puk a vedení si nadále drželi domácí. Příležitost si vytvořil i Bartečko. V situaci dvou na jednoho mu ovšem utekl kotouč. Na závěr třetiny přeci jen přišlo navýšení. Vojtěch Kubinčák dostal přesnou přihrávku od Kašeho a poslal Piráty do dvoubrankového vedení.

Druhé dějství začalo nadějnou střelou Havla, která prověřila pozornost Vošvrdy. Hosté se po pár minutách hry ocitli v dvojnásobném oslabení. Ve velké šanci se z řad Chomutovských ocitl Hruška, ale na poslední chvíli se stihl přesunout brankář Hanáků. Následně se do střely opřel Kubinčák a označkoval tyč. Na domácích byla vidět velká snaha bránit a navyšovat získaný náskok. Hruška se obtočil kolem tyče a jen málo chybělo, aby přibyl třetí gól v olomoucké brance.

Nedlouho poté v úniku faulovaný Račuk namířil kotouč jen těsně mimo. Byli to ovšem hosté, kdo zvládl vstřelit branku. Matěj Pekr se za Růžičkova záda trefil přesnou ranou z mezikruží. Odpověď mohl přichystat Bartečko, osamocen před bránou namířil kotouč mimo. Přebruslit hřiště zvládl Kaše a našel svou střelou beton připraveného Vošvrdy. Více se ve druhé třetině nestalo a do kabin se odcházelo za těsného vedení Pirátů.

Úvod třetí třetiny mohl vyznít lépe pro Olomouc. Po hře v šesti byli vyloučeni Piráti a hosté měli příležitost v podobě přesilové hry. Tu ovšem nevyužili. Ve dvou slibných příležitostech se objevil Gajovský, ale ani v jednom případě neuspěl. Osamocen zůstal v útoku Kaše a namířil puk nad bránu. Na druhé straně vystřelil Pekr a Růžička i přes stínícího hráče zachytil puk ve správnou chvíli. Olomoučtí sice nepříjemně útočili, ale byli to Piráti, kdo vsítil branku. Nikola Gajovský vybojoval puk a z mezikruží poslal puk nad rameno brankáře. Vedení si Chomutov zvládl uhlídat a zvítězili v prvním barážovém kole poměrem 3:1.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Vyhráli jsme první barážový zápas z dvanácti. Myslím, že výhra byla zasloužená. Z naší strany jsme podali zodpovědný výkon a jsme rádi, že se nám po dlouhé době podařilo vyhrát doma. Výborní byli i diváci. Uvidíme, co bude dále v pátek.
Petr Fiala (HC Olomouc): Zápas se nám nepovedl. Ani nešlo o prohru. Šlo spíše o to, že jsme schopní hrát mnohem lépe. Byli jsme slabší jak v útoku, tak v obraně. Tudíž to jinak než prohrou skončit nemohlo. S takovým výkonem nemůžeme chtít bodovat. Příští zápas musí být ze strany hráčů odvážnější.