Hned po třiatřiceti sekundách se nechal vyloučit Brett Skinner, Olomouci se hned povedlo svou výhodu využít. Juraj Mikúš přihrál před branku Jiřímu Ondruškovi, jenž se střelou k pravé tyčce nemýlil. Netrvalo ovšem dlouho a následná aktivita domácích byla využita. Michal Vondrka nahodil puk před branku, kde se tečí těsně před Falterem prosadil Ivan Huml. Aktivita domácích pokračovala a zakončena byla druhou brankou. Michal Vondrka si najel před branku, kde se v blízkosti brankáře neprosadil. Puk se následně dostal na levou stranu, kde svou dělovkou skóroval poprvé v extraligovém utkání za Chomutov Tomáš Kudělka.

Následovala menší aktivita Olomouce, která ovšem vymyslela jedinou zajímavou střelu. Miroslav Holec pálil po vhazování jen do tyče Královy branky. Pirátům byla na konci třetiny nabídnuta přesilová hra, ale do závěrečné sirény se jim nepovedlo vystřelit. Stav po první třetině byl příznivější pro Piráty.

Piráti se v přesilovce dostali do zajímavé šance. Nahození ze středu hřiště se odrazilo od mantinelu k Michalu Vondrkovi, který ale z levého kruhu nepřekonal pozorného Faltera v brance. Kohouti se po přežití oslabení dostali do tlaku, který byl zakončen vyrovnávací brankou. Střela Robina Staňka z levého kruhu byla ztečována před odkrytou branku, kde se Jan Eberle nezmýlil.

A ačkoliv byl domácí celek hodně pasivní, přišla třetí branka Olomouce. Jakub Herman přebral kotouč na levém kruhu a přesnou střelou překonal Tomáše Krále potřetí v utkání. Pro chomutovského brankáře to bylo poslední, co v utkání udělal. Do branky šel Ján Laco. Po aktivitě domácích přišla ovšem čtvrtá branka hostů. Po závaru před brankou se prosadil střelou mezi betony Alex Rašner. Hosté vstřelili ve druhé třetině tři branky a šli do kabin jako spokojenější celek.

Ve třetí třetině se dlouho nic nedělo. Piráti se snažili útočit, ale Olomouc hodně dobře bránila. Vše bylo zlomeno až v jednapadesáté minutě, kdy se po přihrávce Jaroslava Mrázka prosadil poprvé v extralize šestnáctiletý Jakub Lauko. Když už to vypadalo, že hosté vybojují tři body, provedl individuální akci Michal Vondrka. Ten si najel po pravé straně až za branku, odkud přihrával zpátky na Ivana Humla, jenž trefil odkrytou branku a poslal utkání do prodloužení.

Olomouc se dostala po hitu na Jakuba Sklenáře ve středním pásmu do velké šance. Jan Eberle jel společně se spoluhráčem na Jána Laca, který ovšem přihrávku na poslední chvíli zachytil hokejkou. V úplném závěru prodloužení dostal puk zpoza branky na hokejku František Skladaný, ale toho vychytal pozorný Laco. Šlo se do nájezdů.

Na nájezdy se vyměnily oba brankáři. Do chomutovské branky se postavil Tomáš Král, do té olomoucké zase Branislav Konrád. Nejdříve se ve druhé sérii prosadil Juraj Mikúš, ale posledním nájezdem vyrovnal Michal Poletín. Šlo se do náhlé smrti, kde rozhodl opět Michal Poletín. Kohouti tak berou pouze bod.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Zase jsme se pohybovali jako na rozbouřeném moři. Začátek byl přesně takový, jaký jsme nechtěli – inkasovali jsme z první přesilovky. Pak úžasné otočení, zvednutí týmu, když jsme první třetinu dohrávali ve velkém laufu. Druhá třetina byl nepochopitelný zkrat. Úvodní minuty nás stály tři body. Když jsme inkasovali čtvrtý gól, věděli jsme, že to bude hodně těžké. V šatně proběhla bouřka, protože jsme neměli, co ztratit. Hodně důležitý byl kontaktní gól Jakuba Lauka, i pro něj jsme chtěli utkání zvládnout, když se poprvé trefil v extralize. Podařilo se nám vytáhnout gólmana, sehrát perfektně situaci a vydolovat bod. V tu dobu jsme byli lepší, takže jsme chtěli i druhý bod, který naštěstí máme.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Začali jsme dobře, hned v první minutě jsme dali gól, ale potom nás Chomutov deset dvanáct minut drtil. Ve druhé třetině jsem si udělali náskok, ale ve třetí jsme udělali dvě chyby, které soupeř potrestal. Pro nás je to určitě ztráta, protože jsme měli vyhrát.