Utkání začalo na poměry důležitosti zápasu celkem svižně, Eberle po pár sekundách úvodního buly nabízel puk do jízdy Burianovi, ten však i pod časovou tísní nakonec Růžičku nepřekonal, neboť se nedokázal trefit mezi tři tyče. Olomouc ve své aktivitě i přes pardubický odpor nadále pokračovala, což vyústilo v první branku zápasu. Po rychlé přihrávce Laše do prostoru před brankou nejprve pálil z mezikruží Skladaný, leč neúspěšně. K odraženému puku se však dostal Petr Mrázek, který poslal pohotovou dorážku nad ležícího Růžičku. Pro 22letého útočníka to byla první branka a zároveň i první kanadský bod v dresu Kohoutů.

Po vyrovnaných pěti minutách však přišlo na řadu celkem zasloužené pardubické vyrovnání. Trončinský ukázal přehled ve hře a zkušenost, když vyčkal s nahrávkou na správný moment a neukvapoval se se střelou. I proto tak mohl Petr Hubáček o malý okamžik později slavit branku na 1:1, když mu pouze stačilo doklepnout puk do odkryté části branky. Olomouc se snažila na pardubickou branku okamžitě reagovat, když se do šance hnal Eberle, jenže do mezírky v Růžičkově postoji se netrefil.

Za dvě minuty se však stejný hráč přece jen dočkal skórování. Jan Eberle se krátce po buly napřáhl ke střele, na níž už byl Martin Růžička příliš krátký. Kohouti byli v této části zápasu v menší převaze. Pardubice musely v obraně častokrát zasahovat až na poslední chvíli, ve většině případů tak nebyly daleko od dalšího inkasování. Na hráčích hostí byla vidět i lehká nezkušenost, což se ukázalo hlavně u třetího olomouckého zásahu. V 16. minutě si totiž Vilém Burian nabruslil mezi pardubické beky, kteří ho nedokázali scvaknout mezi sebe. Pro olomouckého útočníka to tak byla velice jednoduchá práce. Rychlá klička a Růžička byl bez větší šance reagovat. O první přestávce tak svítilo na časomíře skóre 3:1 v prospěch Olomouce.

Druhá třetina začala znovu zostra. Po pardubické chybě ve středním pásmu se k puku dostal František Skladaný, který si to namířil přímo na branku. Po chytré kličce do backhandu už mu nic nebránilo v oslavě čtvrté olomoucké branky. Aktivnějším a nebezpečnějším týmem nadále byla Olomouc, což potvrzovala kupříkladu vytíženost brankáře Růžičky. Ten musel krýt v oslabení a následném tlaku domácích minimálně pět nepříjemných pokusů, z nichž dva si to zamířily do brankové konstrukce. Dynamo ale nicméně tento pres ustálo bez ztráty korunky.

Gólové hody nadále pokračovaly, po vyloučení Eberleho šli domácí do čtyř, čehož využila pardubická přesilovková pětka. Po milimetrově přesné a překvapivé nahrávce Bárty se ke kotouči dostal Lukáš Nahodil, jenž ještě přesnější střelou trefil v 26. minutě prostor přesně mezi Falterovým betonem a tyčkou, čímž snížil pardubické manko na dvě branky. Hosté se po této brankové situaci osmělili, jejich útoky pronikaly k Falterově bráně čím dál častěji a několik z nich nebylo daleko od gólové tečky, jenže ve většině z nich byl olomoucký brankář oproti střelci úspěšnější.

Olomouc se nakonec ze sevření dostala a vrátila se znovu ke své hře, což jen dokázala Lašova dvojšance sedm minut před sirénou. V samostatném úniku nejprve pálil mimo, jeho přízemní dorážka pak našla pouze Růžičkův beton. V individuálních únicích se jakoby v této fázi utkání roztrhl pytel, k dalšímu se totiž o malý okamžik později dostal na druhé straně kluziště Ján Sýkora, ovšem Faltera se rozhýbat nenechal. Stejná minuta a znovu break, Fořt se Skladaným však byli také neúspěšnými exekutory, když se první z dua trefil do spojnice brankové konstrukce. Zbytek třetiny však už byl opticky více svázán taktickými pokyny, tudíž žádná další branka už v této dvacetiminutovce nepřišla.

Pardubice sice do třetí třetiny vstoupily s ofenzivními choutkami, jenomže znovu byly z pohledu branek neúspěšné. To na druhé straně se Olomouc radovala už z páté branky, když si puk na mezikruží našel Tomáš Fořt a napálil jej do protipohybu bezmocného Růžičky. Za dvě minuty však šly šály Hanáků nad hlavu už pošesté. O branku se postaral další letošní premiant, konkrétně Jakub Kotala, jenž si rychlou akcí po levém křídle našel prostor pro střelu, kterou napálil přímo „pod víko“.

Perníkaři ještě nic nebalili, jejich akce však postrádaly ve velké většině přesné zakončení. Jediné vážnější ohrožení branky si zapsal Nahodil, avšak jeho rána byla ztečována nad olomouckou klec. O chvíli po něm to zkoušel Rolinek, jenomže znovu mu chyběla potřebná přesnost. Falter si s jeho pokusem z úhlu totiž bez viditelných potíží poradil. Čas nadále ubíhal, což vyhovovalo jen a jen Hanákům, kteří si už zápas hlídali. Dynamo mělo snahu, ale na jeho výkonu byly lehké znaky rezignovanosti.

To se jen potvrdilo v 55. minutě, když se na modré čáře napřáhl k mocnému příklepu David Škůrek a prakticky nikým neatakován prostřelil hradbu těl na brankovišti. Brankový příval pokračoval, ani ne o minutu později se dokázal dostat k dorážce mladý Lukáš Spurný a nabídkou nepohrdl. Stal se tak v pořadí už třetím hráčem Olomouce s premiérovou extraligovou brankou v jejím dresu.Do zbytku zápasu už ani na přáni domácích fanoušků branka nepadla, konečné skóre tedy znělo 8:2 ve prospěch Mory.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Chtěli jsme se dobře rozloučit s domácím prostředím, což se nám podařilo zároveň s počtem gólů, který je na naše poměry nadstandardní. v utkání bylo dost vidět, že o nic nejde, ale to nic nezkazilo na dobrém zakončení tohoto ročníku.
Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): Je těžké vytáhnout něco pozitivního. Chtěli jsme vstoupit do zápasu se zajištěné obrany, bohužel jsme však dostali rychlou branku. Zápas se pro nás poté nevyvíjel dobře, připsali jsme si hrozně moc faulů a osobních chyb. Doufám, že tak špatné utkání už v baráži neodehrajeme.