Již od prvních minut se hrálo ve velkém tempu, hosté hned ve třetí minutě dostali možnost přesilové hry, kterou ale nevyužili. Mrzet je to nemuselo, Tomáš Mertl se o pár minut později výborně zorientoval před brankovištěm a dorazil černou gumu za záda Konráda.

Hanáci hráli velmi aktivně, před kruhy střílel neobsazený Ondrušek a Frodl vyrazil kotouč kousek od brankové čáry. Čtyři minuty před koncem první části v početní výhodě vypálil na branku Zbyněk Irgl, puk se odrazil od výstroje brankáře hostů a Lukáš Nahodil dorazil puk do sítě!

Olomouc začala dobře i ve druhé periodě, Irgl v přečíslení dva na jednoho zakončoval, ale trefil jen dobře postaveného Frodla. Na druhé straně byli hosté produktivnější, od modré čáry vypálil Bohumil Jank, který sice upadl, ovšem jeho rána zaplula mezi tři tyče!

Poté domácí opět dostávali soupeře pod tlak, Skladaný zakončoval před brankou jen těsně vedle tyčky. Po několika zajímavých pokusech skončila v brance ta nejméně nebezpečná. Valenta nahodil po ledě puk a mezi kruhy Jan Káňa tečoval velmi povedeně. Pětašedesát vteřin před koncem druhé části tak bylo zase srovnáno!

Na začátku poslední třetiny se domácí museli bránit přesilové hry Plzně, ale byli to Hanáci, kteří zahrozili. Klimek a Knotkem se vrhli do přečíslení, Knotek dokonce najížděl sám na brankáře, jenomže v rychlosti se mu nepovedlo zakončit. Poté si oba celky vypracovaly náznaky šancí, ale gól již nepadl a na řadu přišlo prodloužení.

V nastavované pětiminutovce se diváci rozhodně nenudili. Šance střídala šanci, za domácí z blízkosti nepřekonal brankáře Strapáč, na druhé straně ujel celé obraně hostující Straka, ale na poslední chvíli mu znemožnil zakončení jeden z obránců Olomouce.

Na řady přišly nájezdy, ve kterých se trefili jenom Plzeňští hráči. Konkrétně Vojtěch Něměc, jenž si přispal i vítěznou trefu a Milan Gulaš. Oba provedli stejnou kličku do bekhendu a Konrádovi nedali šanci.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Byli jsme aktivní první dvě třetiny, ve třetí části se to lehce srovnalo. My jsme měli i strach o výsledek, abychom zase ve třetí části neztratili utkání, tudíž tam jsme hráli i více z obrany. Z našeho velkého počtu střel jsme dnes dali málo branek. Nájezdy... to byla už loterie, kde nám to nevyšlo. Na jednu stranu my jsme rádi za každý bod, protože každý se počítá.
Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): První dvě třetiny byly jednoznačně v moci domácích, ti byli rychlejší a vyhrávali osobní souboje. Ve třetí části jsme hru srovnali a se ziskem dvou bodů můžeme být jedině spokojeni.