Zápas sotva začal a Olomouc se musela bránit ve čtyřech, první zkoušku však přečkala bez větších nesnází. Tempo se poté srovnalo, šance byly k vidění na obou stranách. Do slibné pozice se dostával po Musilově přihrávce Klimek, musel však střílet bekhendem. O chvíli později předvedl krásnou kličkovanou Burian, jeho zakončení však srazil poslední plzeňský obránce. Těsně před přestávkou dostal nabito mezi kruhy Ostřížek, ale toho zastavil Frodl.

Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci Skladaný, který zakončoval přečíslení tří proti dvěma z vrcholu kruhů, Frodl však předvedl pohotový zákrok lapačkou. Vzápětí ale předvedli Indiáni, jak umí soupeře zatlačit, a vytěžili z toho úvodní trefu z hole Romana Vráblíka. To však nebylo vše a o chvíli později navýšil vedení Plzně dorážející Luboš Rob. Další velkou šanci měl Straka, toho už ale Lukáš zastavil fantastickým zákrokem. Olomouc se poté trochu vzpamatovala a zase srovnala tempo hry, ve 37. minutě však přišla souhra Indiánu, při které jim přála i značná dávka štěstí, a Matyáš Kantner nakonec posunul puk za bezmocného Lukáše.

V poslední části měla Olomouc dvě početní výhody, ani tehdy ale nedokázala překonat brankáře Frodla. Olomouc dobývala plzeňskou branku i nadále marně, naopak na druhé straně ještě zahrozili v obrovské příležitosti Gulaš a po něm i Kodýtek, kteří zůstali za obranou Olomouce, ani Lukáš už ale nedopustil změnu skóre, a Hanáci tak podlehli na ledě Plzně stejným výsledkem jako tam v listopadu zvítězili.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Nebudeme si nalhávat, že jsme předvedli skvělý výkon. Byla tam spousta nervozity a nepřesností. Asi se na nás projevuje série ve venkovních utkáních a navíc nám chybí spousta zkušených hráčů. Řada mladých se s tím tak musí poprat. Jsem rád, že jsme si i přesto všechno našli cestu k vítězství. Nedělám si ale iluze, že by duel takto dopadl, kdyby soupeř proměnil nějakou ze svých šancí.
Zdeněk Moták (HC Olomouc): Nemůžeme hrát na osmdesát procent. Musíme podat sto procent, abychom vyhráli. Vždy byl v zápase nějaký problém, který jsme si vytvořili sami. Před první brankou jsme nedali vyloženou šanci a hned se to otočilo proti nám. Chtěli jsme si ještě pomoci alespoň jedním gólem v poslední části a duel zdramatizovat, ale bohužel se to nepovedlo. Pro mě je to zklamání, utkání bylo celkem vyrovnané.