Ještě před začátkem utkání vhodil slavnostní buly válečný veterán Lukáš Hirka. Tento akt, společně se speciálními dresy v armádních barvách, byl součástí projektu Army game, jímž vyvrcholila spolupráce olomouckých hokejistů se sedmou mechanizovanou brigádou.

Do zápasu vstoupili lépe Oceláři. První velkou šanci si vytvořil David Musil, jehož ránu od modré čáry zlikvidoval Vojtěch Mokrý. O chvíli později ale olomouckému brankáři nešťastně propadla střela Martina Gernáta z ostrého úhlu, a Třinečtí tak šli do vedení.

Od té doby se hra na ledě vyrovnala. Hanáci měli dokonce několik velkých příležitostí, avšak naráželi na výborně chytajícího Jakuba Štěpánka. Kohoutů se držela v první dvacetiminutovce také smůla. Střela Rostislava Olesze sice projela třineckému gólmanovi pod betony, nicméně v brance neskončila. Zanedlouho Olomoučtí dostali touš do hostující svatyně, avšak rozhodčí po trenérské výzvě Ocelářů označili gól jako neregulérní. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 0:1

Krátce po začátku druhé dvacetiminutovky dostali Hanáci výhodu přesilové hry. Ta se po chvíli zdvojnásobila, jelikož na ledě zůstal s bolestivou grimasou ležet Guntis Galvins, nicméně ani této možnosti Kohouti nevyužili. O chvíli později naopak zvýšil náskok Ocelářů Martin Růžička, když nekompromisně z mezikruží prostřelil Vojtěcha Mokrého.

Kohouti se snažili ještě do přestávky snížit, nicméně při Slezanech opět stála v důležité chvíli paní Štěstěna. Nejdříve prudká střela Davida Škůrka skončila mimo branku a o několik momentů poté zachránila Oceláře tyč. Třinečtí tak vstupovali do třetí periody s dvoubrankovým vedením.

Prakticky ihned po začátku závěrečné části mohli diváci znovu vidět v akci video. Tentokrát dostal kotouč do sítě Lukáš Klimek, přičemž sudí zkoumali, zdali k tomu nedošlo úmyslným kopnutím. V tomto případě ale gól uznali, a Kohouti tak snížili na rozdíl jediné trefy.

Zápas najednou dostal úplně jiný nádech. Olomoučtí hráči se snažili tlačit stále více před branku Jakuba Štěpánka, který ovšem i se svými spoluhráči narůstajícímu náporu odolával. Nejblíže vyrovnání byl Lukáš Nahodil, který po přihrávce od Rostislava Olesze stál před odkrytou brankou. Místo skórování ovšem promáchl.

V závěru Hanáci zkoušeli risk se šesti bruslaři v útočném pásmu. Během této pasáže si vytvořili herní převahu, avšak potřebný gól, jenž by zajišťoval alespoň nějaký bodový zisk, vstřelit nedokázali. Oceláři si tak z plecharény odváží vítězství 1:2.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Myslím, že jsme dnes odehráli dobrý zápas. Škoda těch neproměněných šancí. Jeden gól je málo. Na druhou stranu jsme si udrželi výkonnost z minulých zápasů. Proti Třinci bylo dnes těžké vyhrát, protože hráli výborně do obrany."
Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „V počátku utkání nám pomohl takový lacnější gól. Dodal nám sebedůvěru proti soupeři, který hraje v poslední době velmi dobře. Nebyl to hokej o kráse. Viděli jsme nasazení z obou stran. Byl to takový předvoj zápasů play-off, které budou následovat. Máme vybojované tři body. Musím zvláště pochválit Kubu Štěpánka, který nás podržel v mnoha situacích."