Úvod zápasu svěřencům trenéra Brančíka vůbec nevyšel. Kometa se totiž po dvou minutách dostala zásluhou Alexe Severa a Ivo Sedláčka do dvoubrankového vedení.

Brňané stihli do konce první části přidat ještě další dvě branky, o které se postaral Alex Sever, který si tak hned v první třetině připsal hattrick. Domácí tak odcházeli do šaten s velmi příjemným čtyřbrankovým vedením.

Na začátku druhé části pak Kometa zvýšila svůj náskok dalšími dvěma brankami, čímž vyhnala z brány olomouckého Hořejšího, kterého nahradil Špunar. O branky Brna se postarali Adam Boltvan a Roman Otava. Na hrozivý osmibrankový rozdíl pak domácí zvýšili krátce po uběhnutí poloviny zápasu zásluhou Stanislava Svozila a Jakuba Brabence.

Jasnou převahu domácí v poslední části stvrdili dalšími třemi brankami, o které se postarali Alex Sever a dvakrát Eduard Šalé.

Hanáci se tak domů vrátili bez bodu a v tabulce skupiny Východ se nachází na posledním místě.

Ohlasy trenérů

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Dneska se nám zápas povedl. Od začátku jsme dobře bruslili, měli jsme výborný pohyb. Kombinačně jsme také hráli slušně, vyhráli jsme zaslouženě. Teď se musíme připravit na příští týden.
Jiří Řípa (HC Olomouc): Nevím, co k tomu říct. Přistoupili jsme k tomu tak, že jsme si mysleli, že to půjde samo. Hned při prvním střídání jsme ale dostali gól a už se to s námi vezlo celý zápas.